Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu oldu

Dinle
Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu oldu
Turizmci, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu oldu.

Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu oldu
Yurt içi ve yurt dışında Antalya’nın tanıtımı için başarılı çalışmalar gerçekleştiren Yeliz Gül Ege, Akra Hotel’de verilen resepsiyon ile Fahri Konsolosluk ünvanını duyurdu.

Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu oldu
Resepsiyona, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi ve Büyükelçi Deha Erpek, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer, Almanya’nın Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Tanıtım Vakfı Başkan Yardımcısı Ayhan Kızılsavaş, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, Çek Cumhuriyeti Mersin Fahri Konsolosu Ufuk Bozkaya, Antalya’da görev yapan fahri konsoloslar ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, “Fahri konsolosumuza başarılar diliyorum, ilerideki iş birliğimiz açısından çok iyi çalışmalar gerçekleştirileceğine inanıyorum ve büyük bir heyecanla bekliyorum. Çek Cumhuriyeti’nin Antalya’daki faydası ve Türkiye Cumhuriyeti’ndeki çalışmaları sizlerin ellerinize emanet” şeklinde konuştu.

“Antalya için güzel projelere imza atacağız”

Turizmci Yeliz Gül Ege, Antalya ile ilgili farklı çalışmalar da gerçekleştirmeyi düşündüğünde, Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu görevine kabul edildiğini iletti.

Gül Ege, “Antalya’da doğdum, ailem de burada doğdu. Bundan dolayı her akşam kendime ‘Bugün, bu kent için ne yaptım?’ sorusunu sorarım. Birkaç yıldır başarılı bir yönetim kuruluyla birlikte, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanlığı görevini yürütüyorum. Bu görevin artık farklı yönlerde de bir faydası olması gerektiğini düşündüğümde, kentimize gelen ziyaretçi sayısı her geçen yıl artan Çek Cumhuriyeti’nin Fahri Konsolosluk göreviyle ilgili kabul gördüm. Umarım Antalya için yeni işlere, güzel projelere imza atacağımız, durmayıp koşacağımız güzel bir birliktelik olur. Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum, görevimi layıkıyla yerine getirebilmek için özen göstereceğimden şüpheniz olmasın” dedi.

“Çek Cumhuriyeti-Antalya arası köprüler kısalacak”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise konuşmasına Antalya’nın yeni fahri konsolosu Yeliz Gül Ege’yi tebrik ederek başladı. Vali Yazıcı, “Yeliz Gül Ege, Antalya’da bu görevi en doğru şekilde yapabileceklerin başında gelen kişilerden biriydi. Antalya Tanıtım Vakfı’nın Başkanı olan ve birlikte birçok işe imza attığımız, kentin turizm değerini yükseltmek için birlikte gayret ettiğimiz ekipte bulunan Yeliz Gül Ege, doğru bir karar oldu. Kentimizle Çek Cumhuriyeti arasında kurulmuş olan köprüler daha da kısalacak, mesafeler azalacaktır. Dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’mızın, Çek Cumhuriyeti ile bundan sonra daha sıkı bir ilişki içerisinde olacağına inanıyoruz. Bizler de katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerine verdi.

Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu resepsiyonu sonunda, Vali Ersin Yazıcı, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'e, Antalya'nın simgesi olan Yivli Minare figürünün bulunduğu porselen plaket takdim etti.