Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Turmepa gönüllüleri yat turunda buluştu

Dinle
Turmepa gönüllüleri yat turunda buluştu

TURMEPA Deniz Temiz Derneği Antalya Şube yönetimi ve üyeleri, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü nedeniyle düzenlenen yat turunda balık ekmek yedi, Antalya’nın güzelliklerini denizden izleme fırsatı buldu.

Gönüllü üyelerle kaynaşma amacıyla düzenlenen yat turuna Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü ile eşi Gülay Ezgü ve oğlu Ozan Ezgü de katıldı. Etkinliğe Sahil Güvenlik Komutanı Murat Şezgin, Kıyı Emniyeti Antalya Başkanı Abdullah Genç ve Antalya Liman Başkanı Mustafa Yılmaz da destek verdi.

Turmepa gönüllüleri yat turunda buluştu
Denizleri temiz tutma bilincini çocuklara aşılamak ve temiz denizlerin yanında temiz çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir topluma dikkat çekmek istediklerini için 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nde etkinliği planladıklarını anlatan Turmepa Deniz Temiz Derneği Antalya Şube Başkanı İzzet Ünlü, “Gelecek çocuklarımızın elinde. Temiz denizde geleceğin büyükleri çocukların sorumluluğunda. Onlara temiz denizin temiz çevrenin bilincini aşılamak bizlerin görevi. Turmepa Antalya gönüllüleriyle bir arada olmak mutluluk verici” dedi.

Geziye katılan türkücü Sümer Ezgü de balık ekmeğin tadına bakarak manzaranın tadını oğlu Ozan ve eşi Gülay Ezgü ile birlikte çıkardı. 

HABER Yorumları