Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Saadet Partisi’ne İYİ Parti’den iade-i ziyaret

Dinle
Saadet Partisi’ne İYİ Parti’den iade-i ziyaret

İYİ Parti  İl Başkanı Yavuz Temizer ve ekibi, Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen ve ekibine iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ülke meseleleri ele alındı.

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, İYİ Parti  İl Başkanı Yavuz Temizer ve ekibi ile birlikte İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Şubaşı’yı makamında ağırladı. İade-i ziyaret olarak gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Saadet Partisi’ne İYİ Parti’den iade-i ziyaret
Ziyarette; Yerli Otomobil ve Libya ile yapılan anlaşmaya ilişkin konuya değinen Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, tanıtımı yapılan yerli otomobille ilgili ise üretime karşı çıkmadıklarını ve desteklediklerini söyledi. Düzen, "Yerli otomobil elbette yapılmalıdır. Kesinlikle karşı değiliz; ama biz diyoruz ki bu gidişle siz bu otomobili yapamazsınız. Yerli diyoruz, modeli İtalyanlara yaptırıyoruz. Bizim üretimden bahsederken, yerli otomobilin yüzde 100 yerli yapılabilmesi bizim her zaman idealimizdir. Böyle bir atılımda bulunanlara da kim olursa olsun, iktidara da, elbette destek veririz. Ama bir adamın hedefine gidip gidemeyeceği yürüyüşünden belli olur. Bu otomobil yeni değil 2011 yılında getirildi. Kuzey ülkelerinden getirilen iki otomobili sergileyip, 'Yeniden başladık' demek olmaz. Türkiye zaten otomobil yapıyor. Bu otomobillere 'yerli' deyince yerli olmuyor. Çünkü her otomobil üreticisi, kendisi için kritik parçayı dışarıdan getiriyor" dedi.

Neden biz dizayn etmedik?

Düzen, “Peki bunu kim sahiplenecek? Biz sadece modelini görüyoruz. Güzel bir şey ama neden biz dizayn etmedik? Bundan 3 sene önce bizim insanlarımız bundan bir tane dizayn etmişti. Bakan çıkıp takdim etti. Ne oldu o? O araba tarihe karıştı. Öldü mü? Bilmiyoruz. Ne olduysa oldu. Olmuyormuş. Olabilmesi için İtalyanlara yaptıralım. İşin enteresanı şu, benim söylediklerim her zaman iktidara tenkit mahiyetinde anlaşılıyor. Yahu ben tenkit etmek için söylemiyorum. Yol göstermek için söylüyorum. Bu işin yolu elbette var'' diye konuştu.

Kuyumuzu kazmaya hazırlanıyorlar

Libya’ya asker gönderme tezkeresinin TBMM'den geçtiğini hatırlatan Düzen, "Biz prensip olarak asker gönderilmesinin gerektiği bir noktada elbette askerin gönderilebileceğini düşünürüz ancak bazı gerçekleri de aziz milletimiz ile paylaşmayı vazife biliriz. Libya’da bugün kan gövdeyi götürüyor ve kardeş kardeşi vuruyor. Maalesef orada can ve mal güvenliği yok. Peki ABD ve sözde müttefikimiz NATO nerede? Nerede olduğunu ben söyleyeyim. Hepsi el birliği yapmış Akdeniz’de kuyumuzu kazmaya hazırlanıyorlar. 2011 yılında Libya konusunda meselenin Libya ve Kaddafi olmadığı konusunda uyarmıştık, meselenin Büyük Ortadoğu Projesi ve Büyük İsrail Projesi olduğunu belirtmiştik. Biz bu sebeple eğer buraya destek verilirse bir İslam ülkesinin daha parçalanacağını söylemiştik. İşte bugün geldiğimiz nokta burası" dedi.

Makan değil, Hizmet Yarışı

Milli görüş politikalarına dönülmedikçe ekonominin ve dış politikanın düzelmeyeceğini ifade eden Düzen, "Milli görüşte makam değil hizmet yarışı vardır. Milli görüşçüler almak için değil vermek için iktidara gelmek azmindedirler. Bu iş milli görüşçülerin yani bizim işimizdir. Saadet Partisi güçlü ve bağımsız bir ekonominin ve bu ekonomiye sahip Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi şahsiyetli bir dış politikanın da teminatıdır. İnşallah 2020 yılı yaşanabilir bir Türkiye’nin kurulması için bir milat olacaktır. Yolumuz uzun ancak vaktimiz azdır. Bundan dolayı da bütün gücümüzle çalışmaya mecburuz. Alınları secdeden kalkmayan ama maalesef gerçekleri görmeyen kardeşlerimize biz el uzatmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

Yerli Otomobil’i destekliyoruz

 İYİ PARTİ eğriye eğri, doğruya doğru diyebilen tek hareket olarak Türkiye’de sorumlu siyaset anlayışını temsil etmektedir diyen İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer ise, “Yanlışı kim yaparsa yapsın karşısında  ve doğru kimden gelirse gelsin yanında durmayı ilke edinmiş bir parti olarak, Türkiye’nin yerli otomobil arzusunu gerçekleştirme çabalarını da elbette ki destekliyoruz. Konunun ciddiyetle ele alınmasını ve 2011’den bu yana her yıl yollarda olacağı söylenen yerli otomobilin artık gerçekten trafiğe çıkmasını bekliyoruz” dedi

Temizer, Türkiye’nin kararlılığını göstermek ve etkili bir tanıtım yapabilmek için

Sayın Cumhurbaşkanını, ilk sürüşünü yaptığı otomobili yurt içi ve yurt dışı

seyahatlerinde makam aracı olarak kullanmaya davet ediyoruz diyerek; “Milletimizin bütün kaynaklarının Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile seferber edileceği bu projenin ciddiyetinin anlaşılması için ise, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ve girişim grubu ortaklarının ithal araçlardan inip bugünden itibaren yerli otomobil kullanma baba yiğitliğini göstermelerini böylece başta Şahsım olmak üzere hepimize örnek olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Takipçisi Olacağız...

Temizer, İYİ Parti olarak Türkiye’nin kalkınması yolunda her türlü sorumluluğu üstlenmeye hazırız. Milletimize karşı sorumluluklarımızın bir gereği olarak, yol gösterici ve çözüm üretici siyaset çizgimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Türk milletine verilen her sözün ve her vaadin takipçisi olacağız diye söyledi.

 

HABER Yorumları