Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

“Raylı sistemi biz yaptık, verin parasını”

- Antalya Milletvekili Cavit Arı, konuyu bütçe görüşmelerinde gündeme getirdi.   - Ulaştırma Bakanlığı; Bütçe sunumunda ‘Biz Yaptık’ dediği Raylı Sistemin 379 milyon liralık  ihale bedelini Antalya Büyükşehir Belediyesinden İstedi.
Dinle
“Raylı sistemi biz yaptık, verin parasını”
CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 2021 Yılı Bütçe Teklifi üzerine yaptığı konuşmada, Bakan Adil Karaismailoğlu’na “Bakanlık olarak Antalya'ya 19,1 kilometrelik raylı sistem yaptık diyeceksiniz, arkasından da belediye değişti diye bunun parasını isteyeceksiniz. Ya parasını istemeyin ya da Bakanlık Sunum Kitapçığına biz yaptık diye yazıp burada da söyleyerek kimsenin kafasını karıştırmayın, siyasi malzeme yapmayın, Sayın Bakanım” dedi.

Konuşmasında “Sunum kitapçığınızın kenti içi raylı sistemlerle ilgili bölümünde Antalya'yla ilgili 19,1 kilometrelik şehir içi raylı sistem yaptığınızı ifade ettiniz. Yani, buradan ben şunu anlıyorum: Sizin 19,1 kilometrelik şehir içi raylı sistemi Antalya'ya kazandırdığınızı ifade ediyorsunuz ve bununla da çok sayıda yolcu taşıdığınızı ifade ettiniz, eğer, burada, sunumda yer aldıysa bu. Ve sizin de bunu yaptığınızı varsayıyoruz ve Antalya'mız adına teşekkür ediyoruz. Ancak, şimdi size gösterecek olduğum belgeyle Antalya Büyükşehir Belediyesinden siz bunun parasını istemişsiniz Sayın Bakanım. Siz, hem burada sunum kitapçığında diyeceksiniz ki: ‘Antalya'ya biz 19,1 kilometrelik raylı sistem yaptık’ arkasından da bunun parasını isteyeceksiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesinden 379 milyon TL, yani, eski parayla 379 trilyon para istiyorsunuz.. Bakın, eğer ki bu talebiniz ikinci etapla ilgiyse bu ikinci etap, Aksu'ya kadar devam eden ve EXPO sürecinde yapılan bir projedir ve Bakanlık tarafından yapılan bir projedir” diyerek şöyle devam etti

“Şimdi, orada belediye değişti, değişen belediyeden siz bunun parasını istiyorsunuz. Eğer, buysa inanın yanlış yapıyorsunuz Sayın Bakan. Yani, yanlışlık şu: Ya parasını istemeyin ya da bu kitapçığa yazıp burada da biz yaptık diye söyleyip kimsenin kafasını karıştırmayın, siyasi malzeme yapmayın.” dedi.

Milletvekili Arı, “Bakanın istediği bu para Antalya halkının geleceğini ipotek altına sokulması demektir. Unutmasınlar ki, bu yatırımları kendi ceplerinden değil, halktan topladıkları vergilerle yaptılar. Şimdi Antalyalı vatandaşımıza belediyeyi değiştirdin, sen cezalısın, bunun cezasını öde diyorlar. Bu görülmüş bir devlet anlayışı değildir. Bundan vazgeçin" dedi.

HABER Yorumları