Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Mavi Kelebekler Türkiye Kupası yarı finalinde

Dinle
Mavi Kelebekler Türkiye Kupası yarı finalinde
Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek finalinde Konyaaltı Belediyesi, rakibi Muratpaşa Belediyesi’ni eleyerek, yarı finale yükseldi.
 

Mavi Kelebekler Türkiye Kupası yarı finalinde
Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final ikinci maçında Konyaaltı Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Maçı Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Beleyesi Spor Kulübü Başkanı Ramazan Karabulut ve yönetim kurulu üyeleri de izledi. İki takımında kontrollü başladığı maçın ilk golü 4’üncü dakikada Konyaaltı Belediyesi’nden Halise’den geldi. Karşılıklı gollerle son derece çekişmeli geçen ilk yarısı 14-12 Muratpaşa Belediyesi lehine tamamlandı.
 

Mavi Kelebekler Türkiye Kupası yarı finalinde
Maçın ikinci yarısı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı mücadele ile geçen maçta Konyaaltı Belediyesi’nin başarılı kalecisi Isabella Noelle Mben Bediang, kurtarışlarıyla etkili oldu. Konyaaltı Belediyesi, maçta Esra Ertap Koyunoğlu, Tuğba ve Monika Janeska ile etkili bir oyun oynadı. Mavi Kelebekler’in etkili mücadelesine rağmen karşılaşmayı Muratpaşa Belediyesi 30-27 önde tamamladı. Konyaaltı Belediyesi ilk karşılaşmayı 40-31’lik skor avantajıyla kazandığı için yarı finale yükselen taraf oldu. Maç sonunda Mavi Kelebekler, büyük bir sevinç yaşadı.
 

BAŞKAN ESEN’DEN TAKIMA TEBRİK

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselen sporcu ve teknik heyeti tebrik etti. Başkan Semih Esen, ‘Çekişmeli ve güzel iki maç izledik. Hentbol adına izleyenler, keyif aldı. 8 ay gibi kısa zamanda, Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselerek, önemli bir başarıya imza attık. Tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum. İnanıyorum ki yarı finalde de rakibimizi eleyerek, Antalya’mıza final heyecanı yaşatacağız’ dedi.

İLK SENEDE YARI FİNAL ÖNEMLİ

Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı Başantrenörü Birol Ünsal, çok anlamlı bir maç kazandıklarını söyledi. Ünsal, ‘Muratpaşa Belediyesi bize iki maçta da sahasını açtı, teşekkür ediyoruz. Kazanan Antalya hentbolü oldu. Konyaaltı Belediyesi olarak ilk senemizde Türkiye Kupası’nda yarı finale kadar yükselmek, önemli bir başarı. Bize her konuda destek olan Başkanımız Semih Esen’e teşekkür ederiz. Tüm takımı kutluyorum’ diye konutu.

 

HABER Yorumları