Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Makina Mühendisleri Odası 67 Yaşında

Dinle
Makina Mühendisleri Odası 67 Yaşında

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi, Oda’nın kuruluşunun 67’nci yılını düzenlediği Geleneksel Gala Gecesi ile kutladı.

Geceye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Murtapaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, Oda Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, geçmiş dönem Şube Başkanları ve çok sayıda üye ile davetli katıldı. Antalya’nın sevilen seslerinden Elnur’un sahne aldığı gecede, meslekte 25, 40 ve 50’nci yılını dolduran Oda üyelerine plaketleri takdim edildi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. İbrahim Atmaca, geleneksel olarak düzenledikleri gala gecelerinin kendileri için önemine vurgu yaparak, ‘Meslekte 25, 40 ve 50 yılını dolduran duayen meslektaşlarımızın plaketlerini takdim ettiğimiz bu gecede onların bu güzel ve anlamlı gününü paylaşıyoruz. Maalesef geçen yıl pandeminin gölgesinde kaldık ve 66’ncı kuruluş gecemizi online bir etkinlikle kutlayabildik. Bugün hem geçen yılın hem de bu yılın plaketlerini meslektaşlarımıza takdim edeceğiz. Ben plaket alan tüm meslektaşlarımı gönülden kutluyor, Covid-19 salgını dolayısıyla hayatını kaybeden meslektaşlarımızı rahmetle anıyorum” dedi. Başkan Atmaca, konuşmasının devamında Şube çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Atmaca’nın ardından söz alan MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, Makine Mühendisleri Odası’nın örgütlü yapısı ile üyeye yönelik ve kamuya yönelik çalışmaları ile Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) en büyük Odası olduklarını belirterek, “Ulaştığımız bu yapı ve mesleki hizmet düzeyinden dolayı bütün emeği geçenler olarak gurur duyabiliriz” dedi. Yener, Makine Mühendisleri Odası’nın kurduğu ve aralarında sektör derneklerinin, tıp alanından uzmanların ve bağımsız bilim adamlarının yer aldığı İklimlendirme Teknik Kurulu ile ilgili açıklamalarda da bulunarak, “Pandemide risk nasıl en aza indirilebilir, pandemiden nasıl korunacağımıza yönelik belgeler ürettik. Kapalı alanlarda en önemli gereklilik taze havadır dedik. Hazırlamış olduğumuz metinler aynı şekilde duruyor. Benzer alanda çalışan uluslararası birçok örgütün hazırlamış olduğu metinlerin bir çoğu üçüncü versiyona gelmiş durumda. Bu anlamda ülkemizdeki mühendislik seviyesinin hiç de dünyadan aşağıda kalmadığını, hatta daha da yukarılarda olduğunu en azından tesisat sektöründe bu şekilde olduğunu görmekten dolayı son derece mutluyum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise konuşmasında, Antalya’mızın en güzel akşamlarından birinde sizlerle olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “Bizlerin bugün bir arada olmasını sağlayan İbrahim Atmaca Başkanımıza, kıymetli yönetim kuruluna ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Tabi biz danışman arkadaşlarımızı teknik anlamda Odalarda görev almış, Şube başkanlığı yapmış arkadaşlardan oluşturduk. Planlı, kurallı, kimlikli kent için geliyoruz dedik çünkü Antalya’mızın sorunlarını biliyorduk. O vesileyle bu akşam  bu arkadaşlarımızla birlikte buradayız. Tabi Başkanımız geçen yıl bu etkinliğin yapılamadığını belirtti. Ben de geçen yıl bu zamanlarda hastanede yaşam mücadelesi veriyordum. Sizlerin duaları ve iyi dilekleri sayesinde aranızdayım. Dimdik ayaktayız şükürler olsun. 27 yıldır Antalya’da aralıksız başkanlık yapmama vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. 27 yıldır da hep odalarımızla işbirliği içerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2020 yılında Makine Mühendisleri Odamızla Büyükşehir Belediyemizin asansörlerin bakımı noktasında işbirliği protokollerimiz vardı, bundan sonra da daha da geliştirerek Antalya’mızı birlikte yönetmeye devam edeceğiz. 67 yıl önce kurulan Odamıza daha nice 67 yıllar diliyorum. 25, 40, 50 yılını doldurmuş kıymetli makine mühendisi arkadaşlarıma devamını diliyorum.  Gecenizin güzel geçmesini diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

HABER Yorumları