Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Likya bağlarında tadım turu

- Chaine des Rotisseurs Antalya üyeleri, Likya Şarap Bağlarını gezdi 6 özel şarabın tadımını gerçekleştirdi
Dinle
Likya bağlarında tadım turu
Mutfak sanatları, şarap ve yüksek kaliteli yemekle ilgilenen profesyonellerin oluşturduğu uluslararası gastronomi topluluğu Chaine des Rotisseurs Antalya üyeleri, Antalya markası, bol ödüllü Likya şaraplarının üretildiği Elmalı’daki Likya Şarapları Bağlarını gezdi, bağ bozumuna katıldı ve 6 farklı özel şarabın tadımını yaptı.

Likya bağlarında tadım turu
Likya Şarapları Sahibi Burak Özkan ve ailesi tarafından ağırlanan, Chaine des Rotisseurs Antalya üyeleri Elmalı’daki Likya Şarapları üzüm bağlarını gezdi, üzüm cinsleri ve şarap üretimi hakkında bilgi aldı. Adları ve etiket görselleri ile tarihi Likya kalıntılarından izler taşıyan bol ödüllü Likya Şaraplarının, dünya devleri ile yarıştığını ifade eden Burak Özkan, ayrıca Likya gibi büyük bir tarihi mirasa da sahip çıktıklarını söyledi.

Chaine des Rotisseurs üyeleri için daha sonra Likya Vineyards Fume Blanc, Likya Vineyards Chardonnay, Likya Arkeo Fersun, Likya Arkeo Merzifon Karası, Likya Vineyards Cabernet Sauvignon ve Likya Arkeo Acıkara’dan oluşan 6 farklı özel üretim şarabın tanıtımı yapıldı. Likya markalı yeni şarapların tadımı ise menüde yer alan bazlama ekmeği, biber kebabı, kokoreç şiş, keşkek ve oğlak eti ve yanık dondurma eşleşmesi ile gerçekleştirildi. Chaine des Rotisseurs Antalya üyelerine şarap tanıtım ve tadım günü anısına Likya lavanta tarlalarında yetişen lavantalardan kolonya ve üzüm çekirdeği ile yine lavanta özünden üretilen cilt ve yüz kremi hediye edildi.

Chaine des Rotisseurs Antalya Bölge Başkanı M.Nihat Tümkaya şarap tadım ve bağbozumu etkinliğine ev sahipliği yapan Likya Şarapları sahibi Burak Özkan ve ailesine Yönetim Kurulu adına teşekkür ederek derneğin bir plaketini sundu. Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri de organizasyonda emeği geçen servis sorumluları Seda Arslan, Mustafa Okan Özen, Melih Sarıkaya, Selen Ayça Koçak, Mutfak Şefi Hanife Altaca, Berfin Çakır ve Beranur Şahin’e servis, sunum ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek derneğin plaketlerini sundular.

HABER Yorumları