Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Kuluöztürk: “Pes etmeyeceğiz”

Dinle
Kuluöztürk: “Pes etmeyeceğiz”
Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “ Sağlık çalışanlarının beklentileri karşılık buluncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz, pes etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs salgının uzadığını hatırlatan Başkan Kuluöztürk, uzayan süreçle birlikte sağlık sektöründeki sorunların da artış gösterdiğine dikkat çekti. Mevcut taleplerine karşılık verilmediğinin altını çizen Kuluöztürk, sağlık sisteminin revize edilmesi gerektiğini vurguladı. Sağlık-Sen olarak sorunlar çözülene ve beklentiler karşılık bulana kadar mücadelerini sürdüreceklerini aktaran Kuluöztürk, tüm güçleriyle sağlıkçıların yanında olduklarının altını çizdi.

Sistem revize edilmeli
Salgın nedeniyle sağlık merkezlerindeki hasta sayılarının düştüğünü ve buna bağlı olarak sağlıkçıların gelirlerinin de düştüğünü dile getiren Kuluöztürk, “Pandemide 1 yılı geride bıraktık. Salgından dolayı sağlık merkezlerindeki hasta sayısı düştüğü için döner sermaye sistemi tükendi. Bu durumun sonucu olarak sağlık çalışanları kuru maaşlara kaldı. Bu nedenle döner sermaye sisteminin revize edilmesinin zamanı geldi de geçiyor. Döner sermaye sisteminde, banka promosyonlarında olduğu gibi, hemşiresinden doktoruna, teknisyeninden temizlikçisine eşit ödeme yapılacak bir düzenleme yapılmalı” diye konuştu.

Seyyanen zam beklentisi
Sağlık çalışanlarının büyüyen Türkiye’den paylarına düşeni almak istediklerini ifade eden Kuluöztürk, “Alkışlarla yetinmeyi bırakalım. Sağlıkçılarımızın beklentilerine cevap verelim. Bizler hakkımızı arıyoruz ve hakkımız olanı alana kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz.  Parça parça ödeme değil tek kalem maaş istiyoruz. İş yükümüz artarken maaşlarımız düşmesin istiyoruz. Diğer kamu çalışanları gibi ek ödemelerde tek kalem vergi ödemek istiyoruz. Pandemi, kamuda en çok sağlık çalışanlarını yıprattı. Buna rağmen hala hak ettiğimiz değeri göremiyoruz. Maaşlarımızda ivedilikle iyileştirmeye gidilmesi yönündeki talebimizde ısrarcıyız. İnsan hayatını kurtarmak için canını feda etmenin bedeli kamudaki en düşük maaşı almak olmamalı. Sağlıkçılarımızın maaşlarına 1000 TL seyyanen zam istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Söylemlerle haklarını aramayı sürdüreceklerinin altını çizen Kuluöztürk, “Sağlık-Sen her zaman devletinden yana olmuştur. Asla devletimizin karşısında olmadık. Demokrasi ve hukuk sınırları içerisinde hakkımızı aramaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

HABER Yorumları