Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

KONYSİAD'ın Gazeteci Konukları

Dinle
KONYSİAD'ın Gazeteci Konukları
Konyaaltı Sanayicive İş İnsanları Olağan Toplantısında  Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç ve Turkuvaz Medya Gayrimenkul yazarı Yavuz Karaman'ı ağırladı.

KONYSİAD'ın Gazeteci Konukları
Sanayici İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Olağan Toplantısında, konuk konuşmacılar Şükrü ANDAÇ ve Yavuz KARAMAN'ın yanı sıra Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Baksifed  Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah  Erdoğan, Yörsiad Yönetim Kurulu  Başkanı  Aykut Ege de konuklar arasındaydı.

KONYSİAD'ın Gazeteci Konukları
KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan toplantının açılış konuşmasına başlamadan önce konukları şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna davet ederek andı. İlhami Kaplan konuşmasında içinde bulunduğumuz zor zamanların sadece bize ait değil, tüm dünyayı kapsayan bir durumu olduğunu belirtti.  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutlayan Kaplan, "Kadın ve  erkek.Asla   biri diğerinden    daha  önemli  ya   da  gereksiz  olamaz.  Varlığımızın gerekliliği ve faydası bilinciyle ve insan olmanın      değeriyle   geçireceğimiz  nice  günlerimiz  olsun  diyorum"  dedi.

İlhami Kaplan  "Paranın saklanması, kazanılmasından daha zahmetli bir iştir." diyen  Montaigne'nin  sözü,  benim de   size  sorum  olsun diyerek, sözü konuk konuşmacılara  bıraktı.

2020 olumsuzluklarla başladı

Konuk konuşmacılardan Şükrü Andaç 2020 yılına olumsuzluklarla başladığımızı anlatıp, firmalar için marka olmanın öneminden bahsetti. Andaç konuşmasında özetle; faizde düşüş eğiliminin sürdüğünü, dolarda eğilimin yukarı ivmeli olduğunu, mevduatın cazip bir seçenek olmaktan çıktığını, büyüme ve sanayi üretiminin dipten dönüp yukarı ivmeye geçtiğini belirtti.

Yavuz Karaman ise; Antalya'nın çok göç almasına rağme ve daire fiyatlarının euro bazında çok uygun olduğu halde, yabancıya yeterli satışın yapılamadığını vurguladı.

Antalya'da konutların kendini yaklaşık 17 yılda amorte ettiğini belirtti. Ayrıca bir turist şehri olan Antalya'nın herşey sistem dahil sistem yüzünden, turistler tarafından yeterince tanınmadığını ve bunun emlak sektörünü olumsuz etkilediğini belirtti.

Yapılan inşaatların proje bazlı ve yüksek kalitede olmasının da konut satışını olumlu etkileyeceğini, Antalya'nın marka algısının tam olarak oluşturulduğunda, kentin ve kente dair her şeyin de değerinin artacağını vurguladı.

Toplantı soru-cevap  kısmından sonra, Şükrü Andaç'a plaketini Eyüp Mavi ve Yavuz Canöz'ün  takdimi, Yavuz Karaman'ın plaketini ise Derya Avcıoğlu ve Suat Tunçay takdimi ile son buldu.

HABER Yorumları