Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Konyaaltı İlçesi’nde Down Sendromlu Çocuklar Saksılara Çiçek Dikti

Dinle
Konyaaltı İlçesi’nde Down Sendromlu Çocuklar Saksılara Çiçek Dikti
Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 14-28 Nisan Tarihleri arasında 12 Özel Çocuklarımızın katılımıyla “Hafif Düzeyde Engelli Bireyler İçin Saksı Düzenlemesi ve Terrarium Yapımı” kursu düzenlenmiştir.

Kursun teorik dersleri Konyaaltı Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerince, Konyaaltı Kaymakamlığı Toplantı salonunda yapıldı.

Kursun açılışında konuşan Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş, ”Kursun açılmasındaki amacın çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, onların gelişimlerine katkı sağlamak, yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve farkındalıklarını sağlamak'' dedi. Otruş, kursun alanında ilk olmasından dolayı kendilerinin de deneyim kazanacaklarını, çocuklarımızla bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

İlk uygulama dersi Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çiçek serasında yapıldı. Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisleri özel çocuklara uygulama dersi öncesi çiçek dikme ile ilgili bilgi verdi. Çiçek dikmekten çok mutlu olan çocuklar diktikleri çiçekleri evlerine götürdüler. Kursun ilk olması nedeniyle çocuklar ve veliler uygulamadan çok memnun olduklarını ifade ettiler