Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

'Kafkasın Kadınları' Ata'nın huzurunda

Dinle
'Kafkasın Kadınları' Ata'nın huzurunda
Kafkasın Kadınları Derneği Başkanı Emel Yenigün ve yönetim kurulu üyeleri 'Kafkasın Kadınları' Ata2nın huzurunda kuruluşlarının birinci yılı nedeni ile Anıtkabir’e gidip Ata’nın huzura çıktı.

'Kafkasın Kadınları' Ata'nın huzurunda
Antalya daki  Kafkasın Kadınları  Anıtkabir de...

'Kafkasın Kadınları' Ata'nın huzurunda
Emel Yenigün başkanlığındaki heyette Gül Karaca, Neval Çetinkaya, Mürüvet Akalın, Sudiye Şahin ve Müşerref Pat yer aldı.

'Kafkasın Kadınları' Ata'nın huzurunda
Mozoleye çelenk takdimi ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşu sonrasında Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Emel Yenigün, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

 

“Büyük Atatürk,

Kafkasın Kadınları Derneği Kurucu ve Genel Başkanı olarak, Derneğimizin;

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte…

Size ve sizin ilkelerinize bağlılığımızı, şükranlarımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız.

Bizlere, sadece ülkemizin sağlam temeller üzerinde ilerlemesi ve gelişmesi için belirli amaçlar ve ilkeler bırakmadınız.

Aynı zamanda;

Kaynağını tam bağımsızlıktan, yurtseverlikten, çağdaş değerlerden, evrensel ilkelerden alan, kendisine karşı güven duygusuyla beslenen ve yeni enerjiler ile hedefler için yüksek medeniyet vaat eden bir ulusal ülkü bıraktınız.

Kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı’nda milli iradeye ve istikbalimize nasıl sahip çıktılarsa, bizler de işaret ettiğiniz ilkelerinize sahip çıkarak, aynı cesaretle geleceğe yürümeye devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

SMA HASTASI ÇOCUKLARA DESTEK

Ankara’da bir dizi görüşmelerde bulunan Kafkasın Kadınları Derneği heyeti, SMA’lı çocuklar yararına düzenlenen ve büyükelçiliklerin desteği ile oluşturulan “Yabancı Ülkelerin Tanıtım ve Geleneksel Ürünleri Festivali” ne katıldı.