Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

IMOGA'nın Sergisi 19 Mayıs'ta sanatseverlerle buluştu!

Dinle
IMOGA'nın Sergisi 19 Mayıs'ta sanatseverlerle buluştu!
Himmet Öcal & Khan Sanat Galerisi, IMOGA resim sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Himmet Öcal & Khan Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek serginin açılışı 19 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 18.00'de gerçekleştirildi. Birçok sanatseverin katılımıyla açılan sergide 35 Özgün Baskı Resim eser sergilendi.

8 Haziran'a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek sergi izleyicilerini bekliyor.

HANEFİ YETER KİMDİR?

1947’de Bayburt’ta doğdu. 1970 yılında Akademi'nin 6.sınıfında Paris'e giden sanatçı, Academie des Beaux Arts'da sanat eğitimi görmeye hak kazandı. 1972’de İDGSA Resim Bölümü’nünden (Bedri Rahmi Atölyesi) mezun oldu. notlarının yüksekliği ve Burslar Jürisinin kararı ile Yurtdışı Devlet Bursunu kazandı ve Yüksek Lisans Eğitimi için Berlin'e gitti. 1978 yılında Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'ni bitirdi. Uzun yıllar çalışmalarına Almanya'da devam etti. Çoğu yurt dışında olmak üzere 90’ın üzerinde kişisel sergi gerçekleştirdi. Berlin’de 5 duvar resmi, 2 seramik cephe, 2 mozaik pano, 1 heykel, Darmstadt Kentinde 3 duvar resmi gerçekleştirdi. Mersin, Ankara, Denizli, Trabzon, Aydın, Nevşehir, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, Antalya, Tarsus ve Bursa’da 100’ün üzerinde heykel ve de rölyef çalışmaları gerçekleştirdi.
Düş ve dans konulu resimler, onu uzun süre ilgilendirmiştir. Bu resimlerde yağlı boyanın yanı sıra, yaprak altın ve gümüş gereçler kullanmakta, zaman zaman kolaj tekniğinden yararlanmaktadır. Her şeyin sürekli bir değişim ve başkalaşım içinde bulunduğu yaşamda, sanatın da bu değişime ayak uydurması gerektiği ilkesinden hareket eder. Resimlerinde doğa, tarih ve insan gibi üç temel izlek çevresinde, büyük boyutlu kompozisyonlara yönelmekte, insan varlığını, tarihsel gelişme süreçleri içinde sorgulayıcı bir resim dili kullanmaktadır. 2000 yıllarında yurda geri döndü. Şu anda çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.