Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Ermenek Arsa Mayfasının işgalinde

Dinle
Ermenek Arsa Mayfasının işgalinde
Ermenek Mahallesinde İmar Affı uygulaması ile başlayan gecekondu işgalleri, örgütlü mafya uygulamasına döndüğü öne sürüldü. Silahlı insanların denetiminde bölgeye sanki daha önceden yapılmış gibi konan konteyner evlerin sayısı giderek artarken, belediyelerin, valiliğin, Kaymakamlığın Şehircilik Müdürlüğünün ve jandarmanın sessizliğinden yararlanan arsa mafyası son olarak Akdeniz Elektrik Dağıotım A.Ş ve Muratpaşa Belediyesi’nin arazilerine gecekondu evler yapmaya başladılar.

Ermenek Arsa Mayfasının işgalinde
İsminin açıklanmasından korktuğu için istemeyen bir vatandaştan gelen ve CİMER’e de aynı şikayeti gönderen isimsizin www.antalyabugun.com.tr internet gazetesine gönderdiği mektup ve önemli iddiaları aynen şöyle:

Ermenek Arsa Mayfasının işgalinde
‘’Antalya Muratpaşa Ermenek’te villalar bölgesinde Akdeniz Elektrik Dağıotım A.Ş’ne ait olan ve metrekare fiyatı ortalama 2500 lira olan 9430 Ada 1 parsel ve eğitim alanı olarak belediyeye ait olan 9433 Ada /1 parsel 5’er dönümlük imarlı arazilere bazı vatandaşlar tarafından konteyner ve gecekondu ev yapılmaktadır. Bu kişilere yapı kullanım ruhsatı verilmektedir. Çevredeki vatandaşların bütün şikayetlerine rağmen yapılar yıkılmamaktadır. Belediyeler kaçak yapılaşmayı engellemek yerine, şikayetlere rağmen müdahale etmeyerek teşvik etmektedirler. Bu durum toplumsal huzuru bozmaktadır. Bu arazileri işgal eden şahıslar illegal silahlanmış ve çevredeki vatandaşlar için tehlike arz etmektedir. Bölgenin de bütün değerini olumsuz etkilemektedir. Muratpaşa belediyesi ve büyükşehir belediyesine yapılan bütün şikayetler sonuçsuz kalmıştır. Bilgilerinize sunmak isterim. İyi çalışmalar’’

HABER Yorumları