Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

EML 75 yılını kutluyor

Dinle
EML 75 yılını kutluyor
Antalya’mızın hafızalarından, Konyaaltı Caddesinin Eğitim Çınarı, Endüstri Meslek Lisesi; Bu günkü adı ile Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ 75. KURULUŞ YILI “nı kutluyor.

EML 75 yılını kutluyor
Antalya Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği (ANTEMDER) Başkanı  Makina Mühendisi-Eğitimci Orhan Yüksel, ‘Orta Sanat Okulu’ adıyla 1944 Yılında Şarampol Caddesindeki kamu binasında eğitime başlayan ve günümüze kadar kentimize ve ülkemize binlerce iş İnsanı ve yönetici yetiştiren Okulun, şu anda 1300 öğrencisi 162 öğretmeni  ile Antalya’mızın en büyük eğitim kurumları arasında yer aldığını söyledi.

Başkan Yüksel, 75.nci yıla gelindiğinde okullarının birçok tanınmış ismi mezun ettiğini hatırlatarak, şunları söyled:

“Muhittin BÖCEK’i  Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı yapan okulumuz; Antalya Milletvekili Çetin Osman BUDAK,  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  ATSO Başkanı Davut ÇETİN, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan DERE, ANKUTSAN Sahibi Rüstem  KESGİ, TEKNİKELLER Sahibi Sayın Mustafa YILMAZ, Kepez’in ilk Belediye Başkanı İsa AKDEMİR,  Önceki dönen Antalya tabip Odası Başkanı olan Dr.Adnan İŞ, A.Ü. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ayhan TOPUZ, A.Ü. Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi ABD.Öğretim Üyesi Prof.Dr.Abdullah ERDOĞAN, A.Ü. Temel Tıp Bilimleri Öğrt.Üyesi  Prof Dr. Ahmet YARDIMCI, Jeoloji Blm.Öğretim Üyesi Doç.Dr. Erdal KOŞUN, Burdur MAEÜ.Müh.Fak.Dekanı Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA, G.Ü. Müh.Fak.Bilgisayar Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şeref SAĞIROĞLU ile birlikte onlarca  hekim, yüzlerce Öğretmen ve Mühendis,  binlerce Teknisyen ve Usta  mezun etmiştir”

Mezunlar Derneğimiz ANTEMDER’in 2016 yılkında kurulduğunu da hatırlatan Başkan Orhan Yüksel, Okul bazında geliştirdiği ve Eğitim sistemine model olarak sunduğu “Okula Dönüş Projesi” kapsamında örnek çalışmalar yaparak okulda eğitim kalitesinin  artırılmasına destek olmaya devam ettiklerini, Mesleki Teknik Eğitimin Geliştirilmesine de  katkı sağladıklarını hatırlattı.

Başkan Orhan Yüksek, Antalya da ilk kez Kent İçi Bilboartlarda da duyurularak rekor düzeyde katılımın gerçekleşeceği 18 Ekim 2019 saat 17.00 de başlayacak olan 75. YIL KUTLAMA Etkinliğimizde tüm Antalyalıları ve eski mezunları davet etti.

HABER Yorumları