Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Koppert Türkiye, KalDer’in Ulusal Kalite Hareketi (UKH)’ne katıldı.

Dinle
Koppert Türkiye, KalDer’in Ulusal Kalite Hareketi (UKH)’ne katıldı.

Tarım sektörünün yenilikçi ve itici gücü Koppert Türkiye, çevre, insan sağlığı ve doğanın korunmasına yönelik sunduğu hizmetlerde en üst standartları hedef almaya devam ediyor. Şirket, bu amaçla, üyesi olduğu Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi (UKH) programına da dahil oldu.

Programa katılıma ilişkin İyi Niyet Bildirgesi Kalder Türkiye Mükemmellik Ödülleri Sekreteri Mehmet Çoban ve Koppert İcra Kurulu Başkanı Ali Eroğlu tarafından 30 Temmuz tarihinde düzenlenen törenle imzalandı.

Koyduğu yüksek standartlarla Avrupa’nın en saygın kalite değerlendirme kuruluşu Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM)’in Türkiye’deki temsilcisi olan KalDer’in UKH programıyla Koppert Türkiye; planlama ve stratejiden, üretim ve hizmetin tüketiciye ulaştırılmasına kadar tüm süreçte üstün kalite standartlarıyla sektöründe öncülüğünü koruyacak.

Konuya ilişkin olarak Koppert İcra Kurulu Başkanı Eroğlu, imzalanan bildirinin başlangıç olduğunun altını çizerek, değişen ihtiyaçlarıyla günümüz dünyasının dinamik ortamında konulmuş en üst standartlara sürekli entegre olabilmenin, yani başarıyı sürdürmenin bir gereklilik olduğunu vurguladı ve bu kapsamda Koppert var olduğu sürece mükemmellik yolculuğunun devam edeceğini ifade etti. Eroğlu konuşmasını bu yolculukta Koppert Türkiye’ye mihmandarlık ettiği için KalDer’e ve Mehmet Çoban’a teşekkür ederek bitirdi.

Ülkenin refah düzeyine ulaşması açısından kalite konusunda adımların atılmasının önemini vurgulayan KalDer Türkiye Mükemmellik Ödülleri Sekreteri Çoban, “Paydaşlarının beklentilerini bilen ve karşılayan kuruluşlar, rehberliğini yaptığımız Mükemmellik Modeli ile üstün düzeyde performans göstererek, kurumsallaşmakta ve başarılarını sürdürülebilir kılmaktadır. Koppert Türkiye’nin, modeli sürekli gelişim aracı olarak kullanması ve sürdürülebilir mükemmellik ikliminin oluşturulmasını içtenlikle destekleyeceğiz” dedi.

Koppert Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bulut, EFQM yönetim modelinin şirketin anayasası gibi değerlendirildiğini vurgulayarak, şirket içinde en alttan en tepeye modelin yaygınlaştırılması ve içselleştirilmesi konusunda kararlılığını yineledi. Kaliteyi bir hizmet ve ürün standardı olmaktan öte bir düşünce ve iş yapış şekli haline getirerek Koppert Türkiye’yi bu konuda da sektöründe ve bölgesinde öncü haline getireceklerini belirtti.

HABER Yorumları