Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

4.Antalya Akra Caz Festivali’nden Fazıl Say’lı kapanış

Dinle
4.Antalya Akra Caz Festivali’nden Fazıl Say’lı kapanış
4. Antalya Akra Caz Festivali, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın sahne aldığı iki muhteşem konserle son buldu. Sanatçının, Türk edebiyatının Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Sabahattin Ali, Kaygusuz Abdal, Aziz Nesin, Metin Altıok ve Ömer Hayyam gibi  unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü “Şu Dünyanın Sırrı” Antalya’da ilk kez seslendirildi.

 

Akdeniz’in ve Beydağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels‘in açık hava sahnesinde gerçekleşen  ve Antalyalı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve dakikalarca ayakta alkışladığı konserlerde, Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan seslendirirken, vurmasazlarda Aykut Köselerli, viyolonselde ise Jamal Aliyev sahne aldı.

“Şu Dünyanın Sırrı” albümünün dünya prömiyeri Antalya’da yapıldı!

Gecenin açılışında Fazıl Say “10 yıl önce ‘İlk Şarkılar’ın prömiyerini Antalya'da yapmıştık. Bu gece 10 yıl öncesine selam olsun diye ‘İlk Şarkılar’dan da eserler seslendireceğiz. Ayrıca bu gece ‘Yeni Hayat Sonatı’nın Antalya’da ilk seslendirilişini ve benim için pandemi dönemi albümü olan ‘Şu Dünyanın Sırrı’ albümümüzün dünya prömiyerini yapacağız.” dedi. İzleyicilerin büyük beğeniyle alkışladığı “Göğe Bakma Durağı” eserinden sonra “Alkışlarınız için teşekkürler. Bu akşam birlikte çaldığım Serenad Bağcan, Aykut Köselerli ve Jamal Aliyev gibi ruhunu müziğe adayan sanatçılarla birlikte müzik yapmak büyük zevk.” diyerek duygularını dile getirdi. Fazıl Say sözlerine son verirken “Akra Caz Festivali’nin artık 4. yılı. Bu festival artık hepimizin, Türkiye’nin gururu olan bir güzellik. Böyle zor günlerde bu kadar aydın insanı, sanat severi bir araya getiren bu festivali var edenlere ve var edecek olanlara şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

25 Eylül – 09 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen 4. Antalya Akra Caz Festivali; Karsu, Akra Jazz Band, Engin Recepoğulları, Barış Doğukan Yazıcı, Önder Focan, Anıl Şallıel, Batuhan Şallıel, Halil İbrahim Işık, Mehmet Özen, Erhan Seçkin, Igor Butman, Fantine, Moskova Caz Orkestrası, Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Volkan Öktem, İlhan Erşahin, Turgut Alp Bekoğlu, İzzet Kızıl, Arto Tunçboyacıyan, Fazıl Say, Serenad Bağcan, Aykut Köselerli, Jamal Aliyev gibi çok özel sanatçıları ve  grupları ağırladı.

Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu, Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin bilet gelirleri, biraz olsun doğanın ve umudun yeşermesine katkı sunabilmek amacıyla,   Manavgat Ormanları’nın yeniden yeşertilmesi için kullanılacak.

 

HABER Yorumları