Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Yerel İdarelerde …..

Bilhassa Antalya’da değişim öncelikli gözüküyor….

İnsanlar, aynı yüzlerin, hal, tavır, davranış, riya, yalan, dolanından, sahte gülüşünden artık bıkmış görünüyor.

İnsanlar, samimi, sözünün eri, plan ve projeli, kentin gelişimine, üretimine, istihdamına, eğitimine, sosyal yaşamına katkılı, verdiği sözleri yerine getiren vizyonu geniş yerel yöneticileri arıyor.

İnsanlar, yıllarca o makamları işgal etmiş, ilçesinin, kentinin imarına, büyümesine, doğasına, çevresine en ufak bir çağdaş gelişme sunamamış, ruhsal karamsarlıklara saplanarak hiç bir şey üretememiş yöneticilerin peşine artık takılmayacağının imajını veriyor...

17 yıldır tek parti iktidarı süren AKP, Genel Başkanının talimatı ile Ankara, İstanbul, Bursa gibi Büyükşehir Belediye başkanlarını istifa ettirerek görevlerine son vermesi, bu yanlışlıkları yıllar sonra fark etmesinden kaynaklanmıştır.

Nedeni uzun yıllar Başkanlık yapmış Gökçek, Topbaş ve Altepe’nin keyfi yönetimleri, başına buyruk imar ve alt yapıda yanlış uygulamaları, yatırımları ve daha birçok yanlışlıkları AKP bünyesin de ve toplumda infialler, söylentiler ve çalkalanmalar yaratmıştır.

Buralarda ki milyar dolarlık yol, kanalizasyon, alt yapı, alt geçitlere harcanan masrafların, sel, yağmur drenajı yanlışlıkları yüzünden, göçüklere, yıkımlara dönüşmesi, evlerin sular altında kalması kötü belediyeciliğinin ta kendisidir.

Karadeniz kıyı bandı kuşağında ki otoban yolların, köprülerin, menfezlerin seller yüzünden çökmesi, yaylarda HES planlanması, Araplara peşkeş çekilen korsan villalar için kesilen ağaçların, ormanların yok olması neticesinde, kent yaşamlarının menfi yönde etkilenmesi AKP belediyeciliğinin birer kötü örneğidir.

Turizm başkenti denilen Antalya’da ise Konyaaltı sahil bandındaki Belediye yanı, Çin Seddi tabiri ismi konmuş utanç yapının bir yapı örneği dahi yoktur. Yine Konyaaltın da ki Tarihi Olbia eski kent yerleşiminin her kime verildi ise yine alınan duyumlara göre çok katlı bir AVM ve rezidans için peşkeş çekilmesine yine AKP belediyeciliği ve iktidarı sebep olmuştur. Şimdi ise ne yüzle Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyelerini de alma konusun da kamuoyu yaratmaya çalışmaktadır.

Antalya çarpık yapılaşma ile beton yığınına dönerken, Kırcami projesine yıllardır onay vermeyi geciktirenler, alternatif kuzey-batı yolunu açarak Sur-Yapı firmasına kepez altı ormanlık alanını vermiş ve burada ayrı bir beton kent yaratmış, Kırcami projesinin rant değerini Antalyalının elinden alarak Sur-yapı yandaşlarına altın tepsi de sunmuştur. Anlayanlara !

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

11.09.2018

Okunma Sayısı

1934

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler