Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

11.03.2019

Okunma Sayısı

3902

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Yerel Belediye Seçimlerinde…

Mevcut veya yeni adaylar, plan, proje ve vizyonları ile yerel halka kendini anlatmalı, ülkede ki genel siyasetinin ve siyasetçilerinin buna dahli olmamaları gerekir.

Nedeni ise gayet açık. Şu an T.B.M.Meclisi ülkenin sorunlarını çözecek durumda değil. Milletvekilleri köşe bucak yerel adaylar ile birlikte dolaşmakta tabiri caiz ise yerelden çok genel lafazanlık yapmaktadırlar .

Gelelim Siyasi Parti liderlerine. Ulusal medyalar da bir ağız dalaşıdır gidiyor. Bir taraf çocuk ve cahil kandırırcasına yerel seçimlerine Ülke Bekasını karıştırmakta diğer taraf ona lüzumsuzca karşılık vermektedir.

Bir taraf diğeri için Zillet ittifakı diye diğer tarafa ve vatandaşlara hakaret etmekte, daha da ileri giderek terör ittifakı diye suçlamaktadır.

Ne demek kardeşim beyin hücreleri dumura uğramış siyasetçinin anlamsız ifadelerini var sayarak, aylarca uzatmak. Artık o kişi ciddiye almamak gerekir çünkü o zat son demlerini yaşıyor siyasette.

Son zamanlar da iktidar, lafının nereye gideceğini, ülke ekonomisine ne zarar getireceğini bilmeden konuşmakta ve zarar vermektedir.

Ülke ekonomisine yüzde 35’ lik katkı koyan Turizm sektöründe, turist ve döviz girdisini etkileyecek, istihdamı düşürecek ve diğer 35’e yakın sektörü de sıkıntıya sokacak demeçleri de İçişleri Bakanı uluslararası medyaya vermiştir. Akabinde AB ülkeleri de ülke aleyhinde karşılık vermiş ve tepki göstererek Türkiye’ye gidecek turistlerini uyarmıştır.

Antalya, Muğla, İzmir, İstanbul gibi kıyı şeridimizde ki iller, Bursa, Nevşehir, Konya, Mardin, Trabzon ve bunun gibi Kültür eserleri ile öne çıkmış illerin göreceği ekonomik kayıplar çok büyük olacaktır.

Kısacası İktidarda ki hükümet yetkilileri işte bu konularda ülkenin Bekasını önemsemelidir. Muhalefet partileri de iktidarın genel politikalarında yol göstericisi olmalıdır.

Yerel seçim çalışmaları sırasında iktidar, tarafı olduğu Belediye başkanlarının seçildiği takdir de hizmet gideceğini aksi takdirde yardım etmeyeceği tehdidin de bulunmamalıdır. Çünkü burada vergi veren halk cezalandırılmaktadır.  

İşin gerçeği ise bu seçimleri etkileyen tek bir neden vardır.

Güney doğu sınırımızdaki Irak ve Suriye de ki iç karışıklık yüzünden sınır güvenliğimizi güvence altına almak için yapılan askeri hareketliliğin getirdiği harcamalar, Suriye’den gelen mülteci akını, barındırma ve bakım harcamaları ülke ekonomisinin açık vermesine dış borçların artmasına neden olmuştur. Buna binaen de Tarım, Hayvancılık, Sanayi alanında yatırım ve teşvikler kısıtlanarak üretimin menfi yönde etkilenmesine, iç piyasada tüketici fiyatlarının yükselmesine enflasyonun yüzde 25’leri vurmasına neden olmuştur. İşsizlik, geçim sıkıntısı, aile yıkımları, gasp, cinayet vakaları bu nedenlerden dolayı da artmıştır.

Yerelde seçilenlerin meclisleri ile birlikte yerel ekonomilerini yükseltecekleri umudu ile ülkenin kalkınmasına kaynak olacağı inancı ile.

MAKALE Yorumları