Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Yanılgı mı, Yandaş mı?..

İşte sorunlar burada mı, yoksa bilerek çözülmek istenmiyor mu?

İnsanın aklına gelmiyor değil acaba bilmeden mi yapılıyor yoksa….

Ağızlarına bir parmak bal çalınarak yol gösterilip kullanmak için mi?

Daha bitmedi, posası çıktıktan sonra kullanıp atılmak için mi?

Nasıl olsa Devri Alem de soruşturma, sual yok yapanın yanına kar kalıyor.

Bunlar herkesin bildikleri. Katılırsınız, katılmazsınız taraflı olabilirsiniz…

 

Siz ittifak ortağı, tüm bunlar Yüce Meclisin çatısı altında önünüze geldiğinde önergelere, soruşturmalara red oyu için elinizi kaldırdığınız zaman bunların en azından beddualarını alacağınızı, günahlarını, veballerini çekeceğinizi, öteki tarafı düşünmüyor musunuz?

Nerede kaldı milliyetçiliğiniz, nerede kaldı attığınız da mangal da bırakmadığınız Laikliğiniz Müslümanlığınız, Atatürkçülüğünüz…

Bugünlere kadar gelinen sorumsuzluklar, sizlerin destekleri yüzünden değil mi? Yarın seçim meydanın da ittifakta yer aldık ama hükümetler de yer almadık onlar yaptı demeyin, kimse size inanmaz.

Çünkü Yüce Türk milleti şimdiden kamuoyu yoklamalarında, anketler de erimeniz bitmeniz konusun da yeteri kadar hassasiyet gösteriyor davranıyor, farkında değil misiniz?

 

Gelelim İttifakın büyük ortağı, hükümet kabinesinde ki sözde uygulayıcıları Bakanlara..

Doğru giden, uygulanan neler var ki? Deveye sormuşlar misali..

Tarım, Hayvancılık, Ticaret, Turizm yani ülkenin eskiden övündüğü, en çok döviz getiren 3 T Sektörlerini yönetemediğiniz gibi dibe vurdurdunuz…

3 T sektörlerin de bizler bildiğimizi yapacaktık ama şartlar gereği bize akıl veren karışan oldu, mecburen bunu yaptık geldi diyeceksiniz. Ama demeyin başarısızsınız hemen İstifa edin.

Turizm Bakanı, Sağlık Bakanlığı ile aşı tedarik olayında müşterek çalışsa, kaynak bulsa ülkedeki, Turizm, Ticaret, Eğitim, sağlık sektörlerinde aşılanan sayısını çoğaltabilir, Rusya-Ukrayna arasın da taraf olunmasa suni kriz yaratılmasa ve Turizm de gelen sayıları yükseltebilinirdi.  

Hac ve Umre ziyareti açılmasını bekleyen Vatandaşlara da bir satır kelamımız var. Hac ve Umre için ayırdığınız paraları Sağlık Bakanlığına aşı tedariki için bağışlasanız “İnsan hayatı kurtarsanız daha sevap almaz mısınız?” Diyanet İşleri Başkanı ve çok dinlediğiniz TV para sayma makinası Nihat H… size bu konuda size niye fetva vermiyor?

Gündem de daha çok mesele ve sorunlar var.

Daha çok bilerek yapılan yanılgılar var. 4’er 5’er maaşlar ile günü gün eden Yandaşlar ile günü kurtarmak var. Ama gerçek şu ki çok az günler kaldı.... Yarın biz kandırıldık, aldatıldık demeyin sakın… Helallik Yok….

      

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

06.06.2021

Okunma Sayısı

622

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler