Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Vatan Kahvesi nasıl değerlendirilmeli?

Kent tarihin de çok önemli bir yaşam alanıdır Yenikapı, Şarampol ve düvenönü (Değirmenönü).

Kaleiçi ile bütünlük sağlayan Yenikapı, Karaalioğlu Parkı, üç adet seyir terası (Mirador) ve Hıdırlık Kulesi ile artı değerine yaşam merkezi olarakta “Vatan Kahvesi” ile de bir adım öne çıkmıştır tarihi geçmişin de...

21/12/2020 de yine aynı internet “antalya bugün” köşesinde 4000’i geçen okuyucum ile buluşan ve aşağı da yayınlanan “Vatan Kahvesi acaba, ilim yuvası olur mu” yazım içerik olarak Covid döneminde uzaktan eğitim ve bilhassa öğrenciler için ücretsiz internet açısından öğrencilere, maddi katkılar sunması yararlı bir hizmet olacaktır. Görüşümüz, toplumun geleceği öğrenciler yararınadır tezine Antalya Büyükşehir Beldiyesi Başkanı Muhittin Başkanımız tarafından değerlendirilmeye alınacaktır kanımca. 

Üniversiteler, Lise dengi okullar öğrencileri için bir sıcak bir internet ile araştırma, değerlendirme, tez ve ödev hazırlama,çıktı alma yeri olacağı inancı en yararlı bir hizmet olacaktır EĞİTİME…

      *     *    *    *

PARTİLER, CORONA SALGIN TEDBİRLERİ….

Konusun da nasıl gevşiyorlar….?

Ülkenin insanı, esnafı, talebesi, çocukları, bilhassa Sağlık çalışanları hayatlarını tehlikeye atarak çalışırken bu kadar ekonomik sıkıntılara katlanarak, zorluklar çekerken, serbest meslek çalışanları evine götürecek ekmek bulamazken, borçlar yüzünden intiharlara, aile içi cinayetlere kadar varan ruhi bunalımlar geçirirken sizler, nasıl otobüslerle,araçlarla taşıma topluluklara tele konferans sistemi ile kendi sağlığınızı garantiye alırken gelen insanların sağlığını riske atıyor ve hitap ediyorsunuz. Sonunda da gelenlere teşekkür ediyorsunuz? Anlaşılır gibi değil.

Bir çift lafımız da yeni parti kuran erken seçim olacakmış gibi hazırlanan, gezen halkla temasa, iletişime geçen kapalı yerlerde toplantılar yapan muhalefet parti temsilcilerine.

Sağlık önlemlerinden Maske, sosyal mesafe, hijyen kurallarına uyarken kapalı yerler de toplantıları yapmaktan kaçınarak, bu zor dönemi atlatmakta çaba sarfetmelisiniz.

Sizler, bari muhalefet partileri olarak görsel  ve yazılı medya da, açık oturumlar da halka mesajlarınızı iletin. Halkın, tarım çiftçisinin,hayvan üreticisinin, mağdur olan esnafın ayağına bire bir gidin konuşun, anlatın.

Devlete, KİT’lere(kamu iktisadi teşekkülerine), Bankalara,Belediyeler gibi kuruluşlara sırtı dayamış kişlere de içlerinde ki karamsarlığı, huzursuzluğu, halkın yaşadığını sakın ola ki göz ardı ederek “Bana ne,adam sende” dememelidir. Bu doğa felaketinden şartlar dahilinde yardımlaşmalıyız…

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

09.02.2021

Okunma Sayısı

2904

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler