Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

19.05.2020

Okunma Sayısı

934

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Ülke Ekonomisini Ayaklandıracak….

Yıllar öncesine yine dönmemiz kaçınılmaz olmalı….

Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok…

Çünkü, dünyanın süper gücü denilen ülke Corona salgınında işsizlikte, ekonomik çöküntü ile Başkanlık yönetiminde başarısız….

Biz yıllar öncesinde ki Türkiye’yi 3 T modelini geri getirmeliyiz.

Nedir bu 3 T ?

Hatırlayanlar çok iyi bilir.

Tarım, Turizm, Ticaret.

Geçmiş dönemin siyasileri, partileri, koalisyonlar iktidarları bu üç konuya ağırlık vererek hamleler ile üretimi, işsizliği, ihracatı, sanayiyi ayağa kaldırdı.

Tarım da barajlar ile Süleyman Demirel, Turizm ile Turgut Özal, Sanayi’de Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Tansu Çiller gibi iktidarda ki devlet adamları milli görüşleri ile koalisyonlar ile olumlu yönetti.

Doğu ve Güneydoğu, İç Anadolu’da tarım ve hayvancılığın bitmesine, köylünün, çiftçinin batı şehirlerine göç etmesine, işsizliğin artmasına, fabrikaların, maden ocaklarının, elektrik santrallerinin özelleşmesine, ülkenin batısındaki metropollere asfalt, beton yollar, otobanlar, fuzuli köprüler, tüneller, yapılarak devlet bütçesini gömmeye, hiçbir üretim yapılacak fabrikalara, imalathanelere, sanayiye, tarımı, hayvancılığı kalkındıracak tohum, gübre üretimine, mazot, traktör teşvikine verilmedi.

Uzun tek partili iktidar yönetiminden, danışmanlardan bakanların yetersizliklerinden, kaynaklanması gözlemlenmiş ve bugünkü durumun içinden çıkması kaçınılmaz olmuştur. 

Tarımda her gün tartışılacak konular TV’ler de haber olmakta, üreticinin durumu ürettiğini yola dökmekle acınacak hale gelmiştir. Limon, Patates, soğan ihracatının engellenmesi ürünün çürümesine neden olmaktadır.

Tarım Bakanı Pakdemirli yanlış politikalar uygulamakta ve başarısızdır.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’da ülkede ki yatak ve tesis enflasyonunu körükleyecek doğal alanlar ve sit alanlarda yatırım için yanlışlıklar yapmaktadır. Birinci derecedeki sit alanları, 3’ncü dereceye çevrilerek yatırıma açılmak istenmesi düşünülmesi gereken konudur.

En büyük turizm yaratıcısı olan 3 S (Sea, Sun, Sund) Deniz, Güneş, Kum korunmalı, Kültürünü, tarihi ile birleştirmeli ve korumalıyız.

Bu ülkenin kıymetini bilmemiz geleceğe bırakmalıyız…

Türk Milleti hiçbir zaman esaret altında yaşayamaz ve olamaz…..

MAKALE Yorumları