Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

06.02.2018

Okunma Sayısı

2288

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Türel’e Açılan Cephe !

Her geçen gün ve büyüyor ve artıyor.

Durum onu gösteriyor ki Başkanlık genel seçimleri öne alınacak.

Çünkü Cumhurbaşkanı doğu batı demeden mitinglerde tek başına.

 

Öncelikle başkanlık seçimlerini MHP ittifakı ve Suriye hamlesi ile kazanarak  ikinci hamlede yerel yönetim seçimlerine avantajlı girmek istiyor.

Buraya kadar akılcı bir politika izliyor Cumhurbaşkanı.

Yerel seçimlere ise kazanılmış meclis çoğunluğu, tek adamcılığın verdiği kuvvetle ve vesayetle girecek olması ülke genelinde elini güçlendirecektir.

Şimdi gelelim Antalya’da neler olur, izlenecek senaryolara bakalım.

AKP il başkanlığı seçimleri çok önemli. İl başkanının yönetim kurma çalışmalarında, parti içinde ki duyumlardan aldığımız bilgiler ve kaygılardan anlaşılan o dur ki, Menzilcilerin ağırlığının ön plana çıktığıdır.

İkincisi ise Başkanlık seçimlerinin akabinde Bakanlar kurulunda yapılacak değişiklerin daha ciddi boyutlara ulaşarak ulusal stratejiyi yönetecek Dış işleri Bakanlığının Başkanlık sistemi içerisin de daha ciddi bir yapılaşmaya bağlanması düşünülmektedir. Başkanlık bünyesinde Müsteşarlığa dönüşmesi gibi.

Bunu üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Anakent için bazı Milletvekillerinin, İl ve İlçe başkanlarının desteğini aldığı konuşuluyor.

Dolayısı ile Başkan Türel’e en büyük cephe parti il yönetimince ve bazı Milletvekillerince açıldığı geçek ve ciddi boyutlara ulaşmaktadır.

Ayrıca Belediye bünyesin de bugün gizli bir kamuoyu araştırması yapılacak olsa, karşı oy kullanacakların bir hayli fazla olacağı gözükmektedir.

Diğer taraftan ise seçime kadar bazı projelere hız verilerek kent merkezinin inşaat alanına çevrilmesi, kuzey-batı çevre yolunda çok katlı sosyal konut projelerinin başlatılmasının şehir merkezinin göç almasına, alt yapısına, trafiğine keşmekeş getireceği endişesi halk tarafından olumsuz karşılanmaktadır.

Kırcami yerleşim projesinin gecikmesi buranın rantının düşmesine neden olmuş ve ayrı bir menfi cephe açtığı konuşulanların en başında geliyor.

Belediye çalışmaları içerisindeki Fen işlerinin yapmış olduğu kaldırımları, kavşakları fuzuli genişletme çalışmalarının anlamsızlığı nedeni ile yol daraltmaları trafik akışını olumsuz etkilediği, yakıt harcaması yüzünden hava kirliliği yaratması bilinçsiz kadro ile çalışan Türel’e mal edilmektedir.

Türel’e açılan cephelerin bir de muhalefet yönleri vardır ki, bu konuya da gelecek yazımız da değineceğim.

  

MAKALE Yorumları