Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

19.10.2017

Okunma Sayısı

1456

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Siyasette Mavi Nüfus Kağıdı…..

Olana değil, sözünün eri olana bakılıyor.

Doğruları yalın dil ile anlatan, halk dilinde konuşanlar pirim kazanıyor.

Kılıçdaroğlu’nun ADALET yürüyüşü, Bahçeli’nin MHP’yi, AKP’nin uydusu haline getirmesi neticesinde Milliyetçi kesimin Meral Akşener ve Merkez sağ da ileri gelenler ile parti kurma çalışmaları 2019 seçimlerini büyük çapta etkileyecektir.

Bu Türkiye’nin genel görünümünde referandum seçimlerine bile

yansımıştır. Bu sonuçları değerlendiren AKP yönetimi hemen köklü kadro değişikliklerine gitmeyi uygun görmüş ve bize göre paniklemiştir.

Kendi değişlerine göre sözde metal yorgunluğunu ortadan kaldırmaktır.

Ama ülkede ki sanayinin durması, tarım, hayvancılığın dibe vurması, turizmde ki tükeniş, istihdam açığının 4 milyon kişiye ulaşması, özel paralı üniversiteler yüzünden kalifiye insan gücünün değerlendirilememesi neden olmuş, bu yüzünden beyin göçü kaybı ortaya çıkmıştır.  Köylerden, kırsal alanlardan şehirlere göç, taşeron işçilerin büyük çapta çoğalması,   Devletin sübvanse etmesi, petrol ve enerji fiyat artışları, Suriye ve Irak’da yapılan askeri harekatların maliyetleri neticede yaşayanlara büyük vergi yükleri ve geçim sıkıntıları yüklemiştir.

 

Enflasyon altında ezilen emekli, işsiz, fakir, fukara yaşam savaşına çare bulmak için arayış içine şimdiden girmiş, 2019 seçimlerinde vaatleri gerçekleştirecek, çözümler bulacak siyasi partileri tercih edecektir.

 

Ülkenin refahını sağlayacak, yalanı dolanı olmayan, kandırmayan, kandırılmayan siyasi partilerden yana tercihlerini kullanacaklardır.

 

Başta Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Muğla, Trakya’nın tamamı ve birçok şehirlerde halk pazarlarda, sokaklarda olmak üzere şimdiden dile açık, açık getirmektedirler. 

 

Antalya’da, var oluş itibariyle bugüne kadar hiçbir siyasi partiye tabiri caizse gebe kalmamıştır. Ekonomisi, turizmi, tarım, ticaret ve sanayisi ile ülkeyi beslemiş, vergilerini ödemiş, can suyu vermiştir.

Antalya, artık sömürülmek istenmiyor. Göçler yüzünden bu toprağın insanı dışarıdan gelen taşeronlara hizmet erliği yapmak istemiyor.

Antalya, artık seçerken mavi nüfus kağıdı olanı değil sözünün eri olanı seçecektir. Siyaset meydanı pembe nüfus kağıdı efe ile de renklenecek. 

 

MAKALE Yorumları