Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Seçim Öncesi Belediye Hizmetleri…

Resmen ağırlaştı, neredeyse durmak üzere.

Kent merkezi içerisinde ki cazibe alanı dediğimiz bilhassa turistin gezdiği Kaleiçi, Karaali oğlu parkına girilecek gibi değil.

Kent müzesi diye inşaatına başlanan eski kapalı spor salonu ve eski Belediye bahçesi, eski futbol sahası, millet bahçesi yapımı, peyzaj çalışmaları, Karaali oğlu parkı bakımı, peyzajı yerlerde sürünüyor.

Çevreci ve yaratıcı projeler yapmak için, eski kapalı salonunun çatısı güneş kolektörleri ile kaplanarak yapılacak kent müzesi, parkın aydınlatma sağlanması düşünülemez mi?

Karaali oğlu parkı yürüyüş zemini Avrupa’da ki park alanları gibi sıcak asfalt kaplanarak pürüzsüz yürüyüşe spora yatkın bir zemin yapılamaz mı? Yaşlı ağaçlar yerine genç bu yöreye ait çamgiller, Yasemin, Begonvil, turunçgiller gibi kokulu ağaçlardan peyzaj yapılamaz mı?

Kaleiçi’nde ki metruk, yıkık dökük sahipsiz binalar yıkılıp, küçük turist dinlenme oturma park alanları yapılamaz mı? Kaleiçi’nde ki çöp toplama alanları yer altına alınıp çöp kokusu engellenemez mi? Kaleiçi yolları zemini sürekli inşaat makinaları yüzünden, ağır tonajlı traktörlerden bozuluyor.

Sürekli şikayete maruz kalan Yenikapı tarihi Rum hamamı yanı sokak yer toprak zemini rezalet, sürekli şikayetler olduğu halde bozuk toprak yola parke neden döşenmiyor? Yağmur suyundan göletlerinden geçilmiyor.

Balbey mahallesi projesi başlayıncaya kadar, Çorbacılar girişindeki ikiye ayrılan evin yıkılması için ne bekleniyor? İlla ki insan ölümüne mi sebebiyet verilmesi lazım?

Ağaçsız, tuvaletsiz parklar yaparak hizmet verdiğine övünen Başkanlarımız, hiç park temizlik denetimlerine önem veriyor musunuz? Temizlik işleri müdürlüğü falez kenarlarını temizliyorlar mı?

500 bin yıllık Falezlerin değerlerini bilerek onları güneş üretiminden faydalanarak ışıklandırma başarısına ulaşarak şehre havadan ve yerden renk ve ışık güzelliği verebilme hizmeti yapmayı düşünür müsünüz?

Başkanlar ve adayları “ Şüphesiz Antalya Dünya’nın en güzel yeridir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün görüşüne yaptığınız veya yapacağınız hizmetler ile katılacak mısınız? Bunun sözünü verin.

Antalya yaşayanı hizmet projelerinizi ve yapacaklarınızı görerek karar verecek ve seçecektir.

Parti genel merkezlerinin dayattığı adayları seçmekte söz yöre halkınındır.

Artık insanlar güzel sözlere değil icraatları değerlendirecektir.

  

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

21.12.2018

Okunma Sayısı

2070

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler