Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Seçim Bitti de Ne Oldu?

Seçim 31 Mart’ta bitti. 1 haftadır itirazlar sürüyor.. Bu bir DEMOKRASİ ayıbıdır.

Ülkenin uluslararası itibarını sarsmaktadır.

Geçen seçimlerde sizin bir lafınız vardı “Atı alan Üsküdar’ı geçti.”deyip kesip atarken ne oldu o at boğaz da mı boğuldu mu? Bu hazımsızlık nedir?

Unuttum bir sözünüz daha vardı.” Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.”

Saydır bakalım. Halkın tercihine saygı göstermezsen halkta içinden olanları izlerken sana saydırıp durur.                                   

                                           *   *   *

Şimdi şu mazbata törenlerinde ki büyük resme bakacağız.

Destekleyen, desteklemeyenler o resim karelerin içinde olacak.

Her ne kadar da seçilmiş Belediye Başkanları herkesin belediye başkanı olacağım her yere eşit hizmet vereceğim dese de tabi ki kendi vicdanına kalmış bir şey.

Benim bahsettiğim konu o desteklemeyenler, şimdi o resim karesine nasıl girecekler. Nasıl ötekileştirdikleri, böldükleri, tarafın yanında olacaklar?

Buna cahillik denemez herhalde. İnsanlar her halde uzun süre cahil kalamaz.  Buna ancak çıkarcılık, buna ancak bencillik, buna ancak ülke çıkarlarına ihanetcilik denir.   

Belediye seçimleri ile ülkenin bir nebze aydın, eğitimli, kültür düzeyi yüksek batı ve güney doğu kıyı bölgeleri, tabiri caiz ise kulak çekti denir.

Ülkeyi kurtarmak için Karadeniz’den Samsun’dan karaya çıkan sarı saçlı, mavi gözlü komutan Atatürk, Erzurum da, Sivas da boşuna kongreler yapmış, Anadolu’nun o gün ki fakir, fukara, tertemiz insanlarına güvenerek kurtuluş sevdasına ve savaşına başlamış ve onlarla kazanmış.

Gelin görün ki bugün o insanları tanımak, İnanmak, hayal etmek bile mümkün değil. Akdeniz’in, Ege’nin, Marmara’nın ve Trakya’nın Gavur(!) insanları eğer bugüne kadar sabır gösterip sırası geldiğinde ise kulak çekiyor ise artık ötekileştirilen insanlar da hadlerini bilmelidir.

Şimdi Akdeniz’in, Ege’nin Marmara ve Trakya’nın güzel insanlarının güvenini kazanan Millet ittifakının Belediye Başkanları bu güvene, bu sevgiye, bu itimada saygı göstermeli, dürüstçe hizmet etmelidir.

Antalya’mızın Belediyelerini kazanmış Millet ittifakı Başkanlarına, dürüst, namuslu, şeffaf hizmet anlayışlarında başarılar dilerken, diğer ittifak Başkanlarına da vicdanlı ve eşit hizmet getirmeleri konusunda dürüst, vicdanlı davranmalarını dilerim.

Antalya’mıza ve ülkemize hayırlı olması ülkede ki adaletli yönetimi getirecektir..

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

08.04.2019

Okunma Sayısı

3998

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler