Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Sayın Valim ve Başkanlar

Kent Merkezi; Turizm sezonu ortasına geldik hala dökülüyor.. Havalimanına inen turist sayısı 8 milyonu geçmiş. Ama yerel hizmetler ivedilikle öz verili çalışmalar ile planlı projeli bir şekilde yapılmıyor. Bu şartlar da turizm birliğinden söz etmek hayalci olur.

Bu birlik yıllarca kaç defa denendi kaç defa tanıtım vakıfları kuruldu. Ama hepsi kısır çekişmelere kurban edildi. İstenilen başarı elde edilemedi.

Çünkü, Profesyonel turizmci gözü ile yapılmadı.

Dışardan tabiri caiz ise gazel okuyan çok oldu.  

Şimdi sizlere soruyoruz. Acaba kent merkezini kültür ve tarih açısından turist çekecek cazibe merkezi mi?

Merkezi idare ve Yerel yönetimler, ATSO, AESOB gibi meslek odaları, bölgeleri ile ilgili, hava limanında, otogar da, konaklama tesislerinde turizm merkezlerin de tanıtım info ofisleri kuruyorlar mı? Broşürler, şehir planları, dağıtıyorlar mı?

Kente inen turistler, caddelerde ki hanutçuların, ayakçıların elinde oradan oraya çekiştirilerek sürükleniyor perişan oluyorlar.

Ağustos geldi Valilik yasağını dinleyen Kaleiçi’nde kimse yok..

Kaleiçi’nde yasağa rağmen inşaatlar devam ediyor, üstü açık traktörler turistleri içinde yerel halk içinde hayati tehlike yaratarak moloz taşıyorlar. 

Turisti yönlendirecek Kaleiçi giriş çıkışların da sokak planları yok.

Kaleiçi’nde klakson, yüksek sesli müzik ve 24.den sonra sarhoşların naraları, kavgaları huzursuzluk yaratıyor. Araç giriş çıkışları kapı denetimleri yapılmıyor. Bekçiler nerede?

Defalarca yazmamıza rağmen Karaalioğlu şehir parkı, Yenikapı tanıtım ve isim levhaları konmadı. Turist parka girmiyor, kent körfezini seyredemiyor.

Kent merkezi yolları yamalı bohça misali, insanın böbrek taşlarını döküyor.

Binlerce kişiyi gece gündüz ağırlayan Urumguş, Fener Falez bandı karanlık ve çöp içerisinde.

Kent de motosiklet kask denetiminden başka bir şey yok. Gürültü kirliliğini yaratan, motosiklet egzozları, halk otobüsleri havalı klakson  denetimleri neden yapılmıyor?

Sivrisinek ve karasinekler çağdaşlığa ve turiste karşı en büyük ayıbımız.

Kent merkezinde ki bisiklet yollarına verdiğiniz önem ve şaşa yaya kaldırımlarında ki, ara sokak seyyar tezgâhlarında ki işgaliyeler ile bağdaşmamakta, insanların rahatça yürümeleri sağlanmamaktadır.

Belediyelerden biran önce hizmet beklenmektedir…

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

03.08.2019

Okunma Sayısı

3294

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler