Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
DR. SEVİLAY ZORLU
PSİKİYATRİST
mail_outline : drsevilayzorlu@gmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

30.06.2019

Okunma Sayısı

4560

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Rezonans Terapi ve sorular

Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan, Dünyada ve Avrupa’da 50 yıldır önemli TAMAMLAYICI TIP yöntemleri arasında kabul gören REZONANS TERAPİLERİ ile pek çok hastalık artık korku olmaktan çıkıyor.

Ülkemizde kullanım alanları, etkileri yeni tanınmaya başlamıştır. Her yaş grubunda, bebeklerde, çocuklarda, yaşlılarda uygulanabilir. 

Ağrısız, ilaçsız ve yan etkisiz biyolojik bir metottur. Hiçbir yan etkisinin olmadığı 40 yıldan fazla bir süre içinde kanıtlanmıştır.

Geleneksel ilaçla tedavide sadece hastalığın belirtileri giderilir. 

REZONANS TERAPİLERİ ile hastalığın esası temel alınmakta ve tedavi kökten sağlanmaktadır.

Hastalık yapan etkenlerin teşhisi ve tedavisi aynı cihazla olur. Yöntem vücuttaki frekans örneklerine vücuda ait titreşim örneğine dayanmaktadır.

1-Frekans ve Rezonans nedir?

FREKANS,titreşim sayısı bir olayın 1 saniye içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür.

REZONANS Fransızca kökenli bir fizik terimidir. İki frekansın uyumlanması olarak açıklanabilir.

REZONANS TERAPİLERİNDE yapılan işlem vücuda dışarıdan verilen titreşimlerle vücudun etkileşime sokulması ve vücudun enerjetik doğasında değişiklik yaratılmasıdır.

REZONANS FREKANSLARI Fizikte doğrusal bir sistemde bazı frekansların diğerlerine göre daha büyük genliklerde salınma eğilimindedir. Birbiri ile ilgili küçük kuvvet etkilerinin toplamıdır. Eğer uygun frekans yakalanırsa maddeler birbiriyle rezonansa girer.

Örneğin sesiyle bardak çatlatanlar ya da, bir köprüden geçen askerler uygun adım marş yürürken köprünün doğal titreşim frekansını tutturursa köprü rezonansa girer ve çöker.

            2-Rezonans hangi hastalıklar için başvurulan bir tedavi yöntemidir ?

 • Bağımlılıklar (Sigara bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Madde bağımlılığı, Gıda bağımlılığı)
 • Genel sağlığın desteklenmesi
 • Detox – Vücudun toksinlerden temizlenmesi
 • Bağışıklığı güçlendirme
 • Obezite – zayıflama
 • Dikkat, konsantrasyon, zihinsel performans arttırma
 • Karaciğer , böbrek problemleri
 • Mide – Bağırsak sistemi
 • Psikolojik Problemler
 • Kronik hastalıklarda destek (Kronik Sistit, idrar yolu iltihapları)
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Fibromiyalji
 • Ameliyat sonrası iyileşmenin hızlandırılması
 • Romatizma ve diğer ağrılar
 • Alerjiler ve Alerji kökenli sağlık problemleri (Egzama hastalığı, sedef hastalığı, alerjik rinit , sinizüt, alerjik astım, gıda alerjileri, solunum yolu alerjileri)

           3- Rezonans Terapisi hangi yaş aralığı kişiler için uygundur?

Yaş ve cinsiyet bağımsız olmak üzere herkese, hatta anne kucağında bebeklere, çocuklara e uygulanabilir.

           4-Rezonans Terapisi nin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

REZONANS TERAPİLERİ çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bugüne kadar hiçbir ciddi yan etki raporlanmamıştır. Detoks sağlar. Çünkü vücut için zararlı olabilecek bir uygulama vücutla rezonansa girmemekte yani vücut tedaviyi kabul etmemektedir…

Hücreler arasındaki ve vücudun bütünü içindeki iletişimi bozan yabancı frekansların ortadan kaldırılması vücut üzerindeki stresi ortadan kaldırır ve sistemin düzgün biçimde işleyebilmesini sağlar.

Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ya da oluşan hastalık sistemin üzerindeki stresin ortadan kaldırılması ile geriye döndürülebilir.

DENGELEYEN , DETOKS TEMELLİ YÖNTEMDİR

            REZONONANS TERAPİLERİNDE ÖNCE VÜCUT ÜZERİNDEKİ ZARARLILAR BELİRLENİR…

 1. Ağır metaller
 2. Alerjenler
 3. Zehirli maddeler
 4. Enfeksiyonlar
 5. Az bilinen parazitler
 6. Bulunamayan mantar enfeksiyonları
 7. Çeredeki yoğun elektrik alanları
 8. Yaşanılan bölgenin coğrafi özelliklerinin kişide yarattığı etkiler olabilir.
 9. Rezonans cihazı ile tüm bu zarar ermesi muhtemel faktörleri test edebilir.
 10. Beden üzerinde saptanan baskılayıcı, zarar erici maddelerin, frekansları ortadan kaldırılır.
 11. Bedenin içindeki enerji akış yolları temizlenir.
 12. Sistemin düzgün işlemesi sağlanır.
 13. Yeni oluşmakta olan hastalık ortadan kaldırılır ya da başka bir şekilde üstesinden gelinemeyen hastalıkların kendiliğinden ortadan kalktığı görülür.
 14. Teknolojinin uygulamalarında alınan sonuçlarla 400 kadar hastalıkta standart tedai protokolleri belirlenmiştir.
 15. Her yıl yapılan kongrelerde dünyanın değişik ülkelerinden gelen Rezonans terapisi yapan alternatif tıp mensubu Doktorların tecrübeleri paylaşılıyor.
 16. Şimdiye kadar sebebi bir türlü bulunamayan hastalıkların Rezonans terapileri ile nasıl açıklanabildiği e tedavilerinde nelerin yapılabileceğinin bilgisi paylaşılıyor
 17. Dünyadan deamlı gelen ve farklı hastalıklar için dökümente edilen başarılı tedavi örnekleri gerçekten çok cesaret vericidir. Rezonans terapilerine “SAĞLIKTA YENİ ÇAĞIN HABERCİSİ” denmesinin sebebi de budur.

           5-Rezonans tedavi yöntemi alternatif tıp olarak görülüyor, doğru mu ?

Dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmakta olan alternatif tıp uygulamalarından birisi olan rezonans terapileri vücutta enerji bazlı değişimler yaratan ve cihazlar yardımıyla uygulanan tamamlayıcı tıp uygulamalarının genel adıdır.

Bugüne kadar alınmış sonuçlar değerlendirildiğinde rezonans terapilerinin bu tedavilerin özellikle birinci basamak sağlık hizmetinde ve özellikle kronik sağlık problemlerinde güçlü bir iyileştirme potansiyeli taşıdığı söylenebilir.

Rezonans tedavileri tıp doktorları gözetimindeki rezonans terapistler tarafından uygulanır.

Sigara bırakma, alkol ve madde bağımlılıkları, kilo verme, bağırsak detoksu, alerjik durumlar, akut ve kronik ağrılar ve birçok psikolojik bozukluklarda yüz güldürücü sonuçlar alınabilir.

            6-Klinikte rezonans terapisi nasıl uygulanıyor ?

Kliniğimizde uyguladığımız rezonans cihazı, çeşitli minik programcıklar protokolleri ile mevcut rezonansını düzene sokmayı amaçlamaktadır.

Birden fazla program kullanıldığından ötürü her madde için ayrı ayrı terapiye gelmeden tek seferde hepsine birden uygulama yapılması mümkündür.

Rezonansınız ile çok oynanmadan en kısa yoldan minik dokunuşlarla çözüm sağlanır.

Terapiyi kişiye özel uygulamak için gerekli vücut sıvılarından yararlanmaktayız. Bu nedenle danışanın idrar, dışkı, tükürük, deri kazıntısı, tırnak,… gibi.

Kliniğimizde kullandığımız cihazlarımız da Alman teknolojisi ile donatılmış ve üretimi ve lisanslaması yine Almanya’da yapılmıştır.

            7-Rezonans terapisiyle sigara bırakma başarı oranı nedir ?

Sigara bırakma oranları her gün güncellenerek merkezlere ait oranlar oluşturulmaktadır. Genel olarak söylemek gerekirse gelen kişilerin % 92’si REZONANS TERAPİLERİ yöntemi etkili olmaktadır.

Sigara bırakma konusu kişinin psikolojik durumundan bağımsız değildir ve merkezlerin verdiği destek yanında kişinin de hazır olması gerekmektedir.

            8- Rezonans terapisi Dünya’da ve ülkemizde ne kadar yaygın bir tedavi yöntemidir?

Dünyada ve Avrupa’da 50 yıldır uygulanan fakat Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan, TAMAMLAYICI TIP yöntemleri arasındadır. Elektronik homeopati, elektronik akupunktur, bach çiçekleri ile frekans düzenlemeleri yapılabilmektedir.

 9- Geçirilen bir ameliyat sonrasında rezonans terapisi uygulanırsa nasıl bir etkileşim sağlanır?

Spor yaralanmalarında kullanıldığı gibi ameliyat sonrasında da kullanılabilir.Direnci düşük kişilerin ameliyata hazırlanması ve direncinin arttırılması için de kullanılabilir. Ameliyat sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme sağlanabilir

10-Rezonans terapileri hangi sürelerde ve sıklıklar da uygulanabilir ?

Kişinin sorun alanlarına göre, ihtiyacına göre planlamalar düzenlenebilir. Ulaşılan son teknoloji ile gelinen noktada çok da uzun sürmemektedir. Bir fikir oluşabilmesi için; sigara tek seansta, gerek duyulursa destek seansı yapılarak; detoks 2 seans bazen 3 seans, alkol ve madde bırakma 3 seans, psikolojik dengeleme bir haftalık aralıklarla  4 seans gibi… Mini programlar içeren kişinin kendi frekanslarına özel protokol çalışmaları oldukça başarılı olabilmektedir.

MAKALE Yorumları