Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

06.09.2017

Okunma Sayısı

1834

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Muratpaşa Belediyesi …

Şehircilik gelişimi, sosyal görüş, anlayışı ve vatandaşına çağdaş, adil  yaklaşımları ile ideal Belediyecilik yönetimi gösteren Muratpaşa Belediye Başkanı Av.Ümit UYSAL, yine adaletli davrandı.

Hükümetin yasa ile Ülke genelin de Belediyelerin özel komisyon heyetleri kurarak Emlak değer bedellerini metre kare başına yeniden değerlendirme ve arttırma çalışmaları konusunda serbest bırakması neticesin de, ülke genelinde birçok büyükşehirlerin ilçe Belediyelerinde bu artışların yüzde 300-400 misli artırılması vatandaşın büyük tepkisini çekti.

Muratpaşa İlçesin de ise bu rakamlar yıllara göre ;

Emlak vergilerinde artış  2014 yılın da      % 10

                                    2015 yılın da      % 5.05

                                    2016 yılın da      % 2.79

                                    2017 yılın da      % 3.83  

2018 yılın için en düşük semtlerde % 20 den en lüks semtler de ise % 50 artış komisyonca uygun görülmüştür.

Bu yıl ki Emlak vergi artış bedelleri ile ülkenin en çok göç alan, kentsel yapılaşmaya maruz kalan, çevre düzenlemesi, yol, kaldırım yapılanması, yeşil alan, parklar, oyun alanları, spor ve sosyal tesisler, düşkünler aş evleri, yaşlılar bakım evleri, plaj alanları, çöp toplama, ayrıştırma tesisleri, asfalt üretim tesisleri, cenaze hizmetleri, kapalı semt pazar yerleri ve daha bir çok hizmetlerini üretmeyi ve çalışmayı hedeflemiştir.

Ülkenin bir çok illerinden büyük ve Antalya’nın en geniş yerleşim alanı ve nüfusuna sahip bir ilçesi olan Muratpaşa da ki bu Emlak vergi artışların da ki oran yükselmesini, yine hizmet olarak yansıyacağını bilen vatandaşlar tarafından normal karşılanmıştır.

Yargıtay tarafından verilen itiraz süresi boyunca da olumsuz tepkiler almayarak mahkemelik durumlar yaşanmamıştır.

Muratpaşa yaşayanlarının, hizmetin gelmesi ile rahatlarının, huzurlarının ve çağdaş insan yaşam şartlarının sürmesinden yana tavır sergilemesi ile birlikte destek sunuyor, başta Muratpaşa Belediye Başkanı Av Ümit UYSAL, Meclis üyeleri ve ekibine teşekkürler ediyor ve güveniyoruz.

Artan ölçüde hizmetlerinizin devamını diliyoruz.     

MAKALE Yorumları