Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

19.12.2017

Okunma Sayısı

2610

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Konyaaltı Projesi Muamma !

Konyaaltı, sahil yolu inşası başladı.

Ne gibi proje uygulanacak kamuoyundan sır gibi saklanıyor.

İnsanlar kaygı duyuyor.

 

Şu an Minicity paralel yol kavşağı düzenlemesi ile Konyaaltı Belediye caddesi, yol güzergahı orta şeridi aralıksız örüldü. Hiç mi düşünülmedi, karşı dan karşıya özürlü tekerlekli arabası nasıl geçecek diye bir. Yağmur suyu yol kenarında nasıl birikmesi önlenecek bu da iki.

 

En önemlisi Konyaaltı sahil yolunu kapatmadan önce, Sağlıkl İl müdürlüğü kavşağı ile ilerdeki Carrefour-Sa kavşağı alt geçit olmadan yoğun trafiği nasıl karşılayacak?

 

Sahil bandında ki turistik otellere inen denize dik ana caddeler ne olacak?

 

Dünyanın her yerinde trafik akışını sağlamak ve rahatlatmak için yollar açılır ve genişletilir, kaldırımlar daraltılır. Bunu göremeyen ve ters uygulamalar yapan Büyükşehir UKOME ve Fen işleri Daire Başkanlığı uygulaması görülmemiştir.

 

İşin ilginç tarafı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL, halkı rahatsız eden ve kaygı duyulan uygulamaları izlemiyor mu?

 

Defalarca yazdığımız eski doğu-garajından Mark Antalya’ya kadar olan Andızlı mezarlığı yolu trafik sıkışıklığına çözüm bulamayan yine Muratpaşa camine çıkan ara yolda ki Tedaş trafosunu kaldıramayıp araç trafiğini çözemeyen çaresizlere hayretle baktığımız ise ayrı bir gerçek.

 

Asıl konumuza dönecek olursak Konyaaltı sahili, Antalya’nın dünyaca en güzel ve ünlü,yaz döneminde milyonlarca kişinin denize girdiği bir sahildir.

 

Birincisi buraya Antalya’nın her yerinden ulaşmak kolay olmalıdır.

Güvenli, temiz ve her türlü insanların ihtiyaçları karşılayacak çağdaş bir sahil bandı ve küçük hizmet üniteleri olmalıdır.

 

Ayrıca unutulmamalıdır ki engellilerin her noktadan denize ulaşabileceği sık aralıklarda rampalara ve ihtiyaçlarını karşılayacak temiz tuvaletlere sahip olmaları gerekmektedir.   

 

Bir kez daha uyarmak için gerek duyuyoruz. Ulaşımda yollar açılarak hizmet verilir, kapatılarak değil mantığı göz önüne alınmalı, projeler ile hizmet yapılmalı ve uygulanmalıdır.

MAKALE Yorumları