Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

28.03.2018

Okunma Sayısı

2232

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Konyaaltı Plajları İhalesi Adrese…..

Fiyonklu paketle isme teslim…

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Müze Meydanı/Varyant, Beach Park ve Akdeniz Bulvarı'nda bulunan büfe ve ticari yapıları içerisinde barındıran ünite ve tesisleri kiraya vermek üzere kapalı teklif usulü ihaleye çıkıyor.

İhale katılım şartları

İhaleye son 10 yıl içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli toplamda en az 1500 yataklı, 5 yıldızlı otel ya da 1. sınıf tatil köyü işletmeciliği ve bunun yanı sıra yine 10 yıl içinde 1618 sayılı yasa kapsamında A Grubu Seyahat Acentesi işletmeciliği yapmış olanlar teklif verebilecek. Yeterlilik için bu iki koşulun birlikte sağlanması şartı aranıyor.

Uyun hazır olan imama buyurun cenaze namazına!

ŞARTLARA BAKIN, ŞARTLARA. da dışarıdan gazel okumayın…

1-Turizm Bakanlığından 10 yıldır belgen olacak, 1500 yataklı 5 yıldızlı veya tatil köyü olacaksın. Böyle bir belgeli Kent merkezinde bir turistik tesis yok....

2- 10 yıl içinde A grubu Seyahat Acentesi işletmeciliği yapmış olanlar

3- Yeterlilik için bir de bu iki koşulun birlikte sağlanması şartı aranıyor.

Zatı-alim 40 yıllık turizmci ve 14 yıllık AKTOB’cu olarak söylüyorum ki bu şartlarda taş patlasın ki iki veya üç firma çıkar.

Fiyonklu paket altın tepside sunuluyor.

Ve size söylüyorum bu kıyılar o kişi ve kişilere peşkeş çekiliyor.

Sizlerde araştırın bu şirketleri çok çabuk bulursunuz.

Plajlarda, kazık şezlonglara oturamayacak, çayı, kahveyi, meşrubatları 10-20 TL den, Bira, tost, hamburger, bira tabağını 30 TL dan aşağı içemeyeceksin. Şemsiyeyi paran yeterse açacaksın.

Gelelim Arapsuyu tarafına belki plaja serecek havlu yeri bulamayacak, üst üste yatmamak için birilerinin kalkmasını bekleyeceksin. Bekarlar, rontçular, beyaz donlular ile aileler arasında kavgalar adım başı yaşanacak.

Sarı suyu kadınlar plajı mutaassıp zihniyeti ile burada ki plajların turistik amaçlı işletme kullanım serbestiliği ve disiplini nasıl olacak?

Yapılacak kapalı zarf ihaleye kimler katılacak, acaba kaçtan gidecek. Ve veya ikinci turda hangi şirkete yıkılacak.

Antepe’nin başı çok ağrıyacak. Diğer Arapsuyu plajını yapan inşaat firması ne yapacak. Yeme içme üniteleri kimlere verilecek, alkollümü olacak ?

Daha çok soruların cevapları aranacak?

MAKALE Yorumları