Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
PROF. DR. FAİK ARDAHAN
YARINA YOLCULUK
mail_outline : faikardahan@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

11.01.2016

Okunma Sayısı

3950

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Kökezden Bakırlı Tepe'ye Offroad

Offroad bilindiği gibi bu amaç için yeterli donanıma sahip araçlarla yol dışında yapılan sürüş, engel aşma, gerektiğinde acil durumlara müdahale etmek için yapılan motor sporlarından biridir. Avcılık gibi bilinçli yapıldığı sürece doğa ile barışık sporlardan biridir.

4*4 araçlarla yapılan bu sporda 4*4 sadece aracın donanımını değil aslında sürücünün 1) doğaya, 2) trafikteki diğer araçlara ve sürücülere olan saygısını, 3) mücadeleci, başarıya ulaşmayı, vazgeçmemeyi hedefleyen doğru kişiliğe sahip olmayı ve 4) offroad ekibindeki diğer herkesi kendi ailesinin bir parçası olarak gören yaklaşımı ifade eder.

Hem araçta hem de sürücüde donanımlı olmayı gerektiren özel bir motor sporu olan offroadı Antalya’da en iyi yapan ekiplerden biri olan, gurubun etik kurallarını yazılı olarak yayınlayan bu etik kurallara uymayanlarla etkinlik ve arkadaşlık yapmayan 70 in üzerinde donanımlı aracı ve üyesiyle Akdeniz Bölgesi ve Antalya’nın en büyük ekibi olan Akdeniz Offroad Team, 10 Ocak 2016 da yılın ilk etkinliğini Kökez Yaylasından Bakır Tepeye geçerek (2300 mt) gerçekleştirdi.

Etkinlik sürücülerden, eşlerden ve çocuklardan oluşan 24 araç ve 60 kişilik bir büyük aile ile yapılmıştır. Ekibin kurucusu ve başkanı olan Osman Gökçenoğlu bu etkinliğin amacını “karda, çamurda ileri sürüş tekniklerinin öğrenilmesi ve uygulaması olduğudur. Bunun yanında 2300 mt de verilen yerde Türk bayrağının açıldığını, karda soğukta vatanı için nöbet tutan ve canından olan şehitleri anmak” olduğunu belirtmiştir. 

 

 

MAKALE Yorumları