Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Kaleiçi Yat Limanı Mendireği…

Dalga kıranları yıkım tehlikesi altında…

TURMEPA Deniz Temiz Derneği Antalya Şube Başkanı İzzet Ünlü, Kaleiçi Yat limanı dalga kıranlarının uzun yıllar önce yapıldığını bu nedenle mendirekler de ki yıpranmayı resimleyerek facebook hesabında kaygı ile paylaşarak ilgili yetkililerin dikkatini çekmek ve ciddi bir menfi olay olmadan elzem tedbirin alınması için görsel medyada paylaşılmasını istedi.

Paylaştığı resim karesin de “gerçekten mendireğin değişik güçte oluşan deniz dalgası kuvvetlerinin yıkıcı etkisi ile yıpranmış ve zayıflamış iskelenin temel destek taş tahkimatları tipik oyulmaya maruz kalmıştır.

Eğer önlem alınmaz ise sonuç vahim olur.(iskelede çökme olur, farklı oturmalar olur. Vb. kısa vadede, acil önlem olarak, zayıflamış kısımların bir an önce istifli taş tahkimat ile desteklenmesi gerekir.” diyerek.

“Uzun vadede ise bir inceleme komisyonu kurulup, oluşan tahribatın boyutuna göre enjeksiyon dahil, tüm teknik uygulamaların fayda sağlayacağı düşüncesinde olduğunu vurgulayarak durumu kamuoyunun bilgisine ve dikkatine sunarak, sorumluluğu olan yetkililerimizi bir an önce göreve davet ederek, Antalya görsel ve yerel medyadan yardım istemesi çok ciddi bir konudur.

 

Antalya yaşayanı bireyi olarak, TURMEPA Başkanı İzzet Ünlünün ciddi kaygılarını gündeme getirerek ilgililerin biran önce gerekli tedbirleri almasın da faaliyete geçmeleri konusun da uyarıyoruz.

 

Bizler, sorumlu medya olarak tarihi Kaleiçi Yat Limanın da ki bu vahim konu hakkında sayın Valimizin, gerekli önemi göstererek yetkili kuruluşları harekete geçireceklerini umuyoruz.   

             *   *   *  *   *

İNSAN SAĞLIĞINI HALA DAHA….

Önemsemeyenler var…. Söz de Müslümanlıktan bahsederler.

Bunlara artık insan demek mümkün değil..

Kimileri Bayram sonuna kadar sürecek 18 günlük tam kapanma için büyük şehirlerden kaçıp tatil merkezlerine giderler. Acaba gittiğiniz yerlerin sağlık kuruluşları yeterli mi? Gittiğiniz yerde ki halkı riske sokmuyor musunuz?

Ya Şehirlerarası seyahat etme tedbirlerini almakta önem göstermeyen yetkililer. Sözde eve kapatılanların dışarılar da gezmeleri. Kamu iktisadi işletmelerinin de ve diğer özel kuruluşlar da ki bireylerin çalışması. Şehir içi ulaşım araçlarının hala daha üst üste yolcu taşımaları, insanımızın sorumsuzluğu ve yetkililerce yeterli denetimlerin umursanmaması, iki haftalık tam kapanmaya acaba istenilen katkıyı sağlayacak mı? İnsan hayatının sizin yüzünden son bulması, sizi vebal altında bırakmayacak mı?   

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

01.05.2021

Okunma Sayısı

790

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler