Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

İYİ Parti'de yaprak dökümü..

Suların bir türlü durulmadığı İYİ Parti Antalya Teşkilatı, aralarında il yönetim kurulu üyelerinin  de bulunduğu 35 yeni istifa ile sarsıldı.  Yazılı bir açıklama yapan  İl Yönetim Kurulu Üyesi Cem Okur, "Şeffaflığın ve parti içi demokrasinin işlemediği kanaati içinde olduğumuz için  kuruluş aşamasından beri görev yaptığımız partimizden istifa etmek zorunda kaldık" diyor. Cem Okur, önümüzdeki günlerde İYİ Parti Antalya Teşkilatı'ndan yeni istifaların olabileceği sinyalini de verdi.

İç çatışmalar iki seçim zaferini gölgeledi 

İlk genel seçimlerde Antalya'da adeta oy patlaması yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 3 milletvekili Hasan Subaşı, Feridun Bahşi Tuba Vural Çokal'ı gönderen (Çokal geçen yıl Mart ayında olaylı bir şekilde istifa ederek AKP'ye katılmıştıİYİ Parti Antalya Teşkilatı, iç kavga nedeniyle 2018 genel seçimlerinin ve Mart 2019'da Millet İttifakı ortağı olarak CHP'li Muhittin Böcek'le kazanılan  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı zaferinin keyfini yaşayamadı. 

Koray Aydın yüzünden parti ikiye bölündü 

İYİ Parti'de ilk günden itibaren yaşanan ülkücü-demokrat didişmesi partinin genel merkezi ile birlikte kuşkusuz diğer teşkilatları da Antalya teşkilatını da huzursuz ediyor. Kuşkusuz bu huzursuzluğun merkezinde Koray Aydın'ın Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğunda  oturuyor olmasının da payı büyük. Diğer teşkilatlar gibi Antalya teşkilatı da Koray Aydın yüzünden ikiye ayrılmış durumda. Bu ayrışma kimin zaman üyeler arasında, kimi zamanda yönetim kademelerinde siyasi centilmenliğin bile unutulduğu tartışmaların yaşanmasına neden oluyor.

Kurucu İl Başkanı Sağır'a büyük vefasızlık 

İYİ Parti Antalya Teşkilatı, Kurucu İl Başkanı Nizamettin Sağır ile kısa sürede rüştünü ispat etti ve Türkiye genelinde en yüksek oyu alan teşkilatlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekti. Ancak siyasetin vefasızlığı bir kez daha kendini gösterdi, kurucu il başkanı Nizametttin Sağır unutuldu, unutulmakla da kalmadı partinin üye listesinden ismi bile silindi. Nizamettin Sağır gibi İYİ Parti Antalya İl eski başkanları Ahmet Aydın ve Yavuz  Temizer de Genel Başkan Meral Akşener tarafından görevden alınınca partilileri tarafından adeta linç edildiler. Her türlü iftiraya, karalamaya maruz kaldılar.

Antalya-Ankara arasında mekik dokuyanlar 

İYİ Partililer, Antalya Teşkilatı'nda dedikodu mekanizmasının tüm hızıyla sürdüğünü iddia ediyorlar.

Antalya ile İYİ Parti Genel merkezi arasında mekik dokuyanlar olduğu gibi, Antalya’da ne olup bitmiş, kim ne yapmış, basın ne yazmış, siyaset kulislerinde ne konuşuluyor anında Ankara’ya ulaştıranların olduğu öne sürülüyor.  Yani İYİ Parti’de kazan fena halde kaynıyor. İl Başkanı Mehmet Başaran ve yönetimine karşı da memnuniyetsizliğin her geçen gün arttığı da iddialar arasında. 

Antalya üvey evlat gibi görünüyor 

Gelelim İYİ Parti Antalya Teşkilatı'ndaki yaprak dökümüne. Genel merkezin Antalya'yı üvey evlat gibi gördüğünü öne süren ve 35 arkadaşı ile birlikte partisiyle yollarını ayıran İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Cem Okur, istifa gerekçelerini şöyle açıklıyor :  "Bizler İYİ Parti'nin kuruluş aşamasından itibaren partiye gönül vermiş kişileriz. Muratpaşa ilçesi kurucu üyeleri olarak göreve başladık, daha sonra ilce il delegelikleri, il yönetimi görevlerinde bulunarak hizmet verdik. Üç yılda geçen sürede 20 Eylül 2020'deki genel merkez kongresini izledik. 250 bin oy almış, üç milletvekili çıkarmış, 60 üst kurul delegesi bulunan Antalya'nın hak ettiği değeri almayışı ve genel merkez yönetiminde de yer verilmeyişi bizleri ve Antalya İl Parti üyelerini üzmüştür. Şeffaflığın ve parti için demokrasinin işlemediği kanaati içindeyiz. Bu nedenle il yönetimindeki görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa etmiş olduğumuzu kamuoyuna  saygyla bildiririz" İYİ Parti'den il yönetim kurulu üyeleri Cem Okur, Fahrettin Kondak, Selim Yörüten, Deniz Ödağıcıoğlu,  Kazım Meydan, Rahime Küçükçınar, Filiz Tosun, Banu Şengöz, , il disiplin kurulu üyesi Nazan Tuğral ile üyeler Mahir Söğüt, Ulvi Kızılkaya, Ömer Gerdan, Erkan Erdoğan, Elif Erdoğan, Aytaç Gösten, Hülya Gösten, Hacer Yılmaz, Gökhan Yıldırım, Turgay Kılınçman, Abbas İkizler, Haluk Özsoy, Turgut İnceler, Ali Arlı, Kadir Yılmaz, Aliye Betül Yılmaz, Osman Özalp, Necati Kuşanoğlu, Duygu Kuşanoğlu, Celalettin Özinan, Volkan Baştakar, Gülseren Kamacı, Bade Göksel, Turgut Davranalp  ve Arzu Keleş istifa etti.

 

MAKALE Yorumları

İBRAHİM AKKAYA
ÇERÇEVE
mail_outline : iakkaya07@mynet.com
Dinle

Yayın Tarihi

12.01.2021

Okunma Sayısı

4728

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler