Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

27.10.2017

Okunma Sayısı

1616

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

“İyi” Geldiniz Umutlara, Ama…!

Beklenen merkez sağ da siyasi gelişme gerçekleşti.

Ülke için hayırlı olacağı izlenimleri kamuoyun da oluşmaya başladı.

 

Tabii ki caz yapacak çatlak sesler çıkmaya başladı bile.

Önemli olan ülkenin ve milletin geleceği, vatanın bölünmezliğidir.

 

Ülkeyi esaretten kurtaran, Cumhuriyeti kuran, Ulu önder ATATÜRK bile tartışılır hale geliyorsa, soysuz yobazların hakaret yağdırıp, büstlerine ve heykellerine saldırılar düzenliyorsa, bu adi hayasızca davranmaları utanç vericidir. Bu yobazların, cahillerin, tarihi bilmeyenlerin en ağır şekilde yasalar ile cezalandırılmaları gerekir.  

Bu milletin tarih boyunca var oluşu, geçmişte 3 kıtaya hükmedişi, şuan ki coğrafi konumu, Asya ve Avrupa’ya köprü olma, boğazların önemi, petrol, doğal gaz ve enerji dağıtım hatları ile önemli özelliğe sahip olması tüm devletlerin dikkatini stratejik açıdan çekmiştir.

 

Dış güçlerin tepkisi ve ülkenin şuan içinde bulunduğu siyasi yönetim şekli demokrasinin temel şartlarından kopma noktasına doğru zorlamaktadır.

 

Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün, tek partili yönetim zaafları olmasın ve demokratik yönetimler oluşsun diye, Mecliste çok partili siyasi partilerin yer alması için çaba sarf etmesinin işte gerçek nedeni budur.

 

Bu ülke siyasi hayatından bugüne kadar birçok siyasi partiler var olmuşlar ve yok olmuşlardır.

Uzun yıllardır sol görüşlü Cumhuriyet Halk Partisi, merkez sağda Demokrat Parti devamı Doğruyol Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi yer almıştır.

 

Zaman, zaman ANAP, DSP ve Selamet  gibi partiler var olmuş, fakat ülke siyasetinde derin izler bırakamamışlardır.

 

Şimdi ise, 15 yıllık ülke siyasetinde merkez sağda demokrasi açığının, adaleti kapatacak bir partinin kurulması gerçekleşme yolunda adım atılmıştır zannımca.

Şuan ülke genelinde ki tepkiler olumlu gözükmektedir.

İYİ parti adı ile kurulan bu merkez ağırlıklı siyasi oluşumun ülke siyasetinde demokrasinin, cumhuriyetin ve laikliğin mihenk taşı olarak denge sağlayacağına inanarak ülkemize renk katacaktır.

 

MAKALE Yorumları