Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

İnsanların Kafası….

Çok karışık….

HES(hayat eve sığar),sokağa çıkma yasakları, sosyal mesafe, maske, hijyen kuralları, iş yerlerini kapatma, kamu araçların da kısıtlamalar, 65 yaş sokak yasakları, salgın bulaşma riskleri, hastaneler doluluk oranları, test ve ilaç, aşı yetersizlikleri, bulunamayışları, ölüm oranlarının artması bilhassa ülkemizde insanların kafalarını karıştırarak moral bozukluklarına, ruh sağlıklarına, kavgalara, cinayetlere, gasplara, ekonomik çöküntülere aileler de neden olmuş ve artmıştır..

Bilim sağlık kurulunun, Covit başlayış döneminden bugüne kadar olan zaman da aldığı tedbirler yeterli olmamış ki diğer yetkili sağlık kuruluşları tarafından sıkça eleştirilmiştir.

Şimdi asıl konu Dünya da birçok devlet de adı sanı belli olan sağlık kuruluşları tarafından üretilen Corona aşılarının, yetkili kuruluş, DSÖ(Dünya sağlık örgütünce araştırılmış, onaylanmış, aşı onayı ile birlikte aşı ruhsatı verilmiş firma(lar) ile biran önce bağlantı yapılması ve ilk seviye de ülke nüfusunun en az yüzde 60’şına vurulacak kadar teminini sağlamak ve vurulmasına biran önce başlanılması olmalıdır.

Ülke kamuoyunda yazılı ve görsel basın de yer alan Çin’den gelen aşının ruhsat almadığı, Çin de dahi kendi ülke vatandaşlarına uygulanmadığı gerçek veya gerçek dışı söylentilerin insanlar da kafa karışıklığına neden olmuştur.

Doğrusu nedir?

Diğer ülkeler hangi aşıları tercih ediyor?

Bizim ülkemiz hangisini doğruluk oranına göre tercih etmeli ki, Dünya da ki salgının önüne çoğunlukla birlikte geçilmesi doğru karardır.

Doğru aşı, DSÖ(Dünya Sağlık Örgütü) tavsiyesi ile birlikte diğer aşı imalatı yapacak kuruluşların DSÖ’nün karar verdiği tek tip aşı imalatına hemen geçilmesi mecbur tutulmalıdır ki ilk planda dünya nüfusuna ilk doz da yapılacak büyük miktar aşı karşılanmalıdır.

Ülkemiz de insanların zihinlerini meşgul ederek karışıklığa neden olacak sorular ortadan kalkmalıdır. Aşıya her insan katılmalıdır. Salgının, ilk dozda başarıya ulaşması ancak dünya nüfusunun yarıdan fazlasının aşılanması ile hafifler ve ikinci doz aşının da aynı aşı ile gerçekleşmesi ile son bulur…..    

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

05.01.2021

Okunma Sayısı

4272

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler