Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
İBRAHİM AKKAYA
ÇERÇEVE
mail_outline : iakkaya07@mynet.com
Dinle

Yayın Tarihi

10.10.2020

Okunma Sayısı

3102

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

'Dallas' bataklığını kurutan Başkan!.. 

Bir zamanlar hepyimizi televisyon başına toplayan ünlü Amerikan dizisinden değil, Antalya'nın yaylası Korkuteli'nin Dallas'ından söz ediyorum. Tam bir batakhane idi Dallas. Uyuşturucu, fuhuş, silahlı kavga, gürültü, her türlü olumsuzluk yaşanıyordu. Korkuteli halkı, burunlarının dibindeki bir zamanlar tabiat haritası olan bu alana girmeye korkuyordu. Dallas batakhanesinin kaderi Ömer İşlek'in Korkuteli Belediye Başkanı seçilmesiyle değişti. Artık Dallas batakhanesinin yerinde bir doğa cenneti, müthiş seyir parkı var.. 

Akdeniz bölgesinin en büyük yaşam parkı 

Dallmas bataklığının kurutulduğu Akdeniz bölgesinin en büyük yaşam park alanı olan Korkuteli Seyir Parkı,  Korkuteli Belediyesi tarafından 457 dönüm alan üzerine, sadece 102 günlük sürede hayata geçirildi. Antalya'nın en büyük Türkiye'nin 3. büyük parkı olan, sosyal yaşam ve eğlence alanı. İçerisinde 14 aktivite bulunan tesise önümüzdeki yıl, başta Aquapark olmak üzere 5-6 aktivite daha eklenecek. Korkuteli Seyirpark, toplamda 475 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Projede, Seyir Terası, Antalya’nın en iyi ek restoranı, bin 200 kişilik Anfi Tiyatro, Gerçek savaş alanlı Paintball sahası, Survavior parkuru, gençler ve kendini genç hissedenler için Macera parkı, çocuklar için macera ve oyun parkı, Antalya'nın en iyi Gokart pisti, Karavan kamp alanı, Çadır Kamp alanı, 2.500 metrekare padok alanlı At Çftliği, ATV ve UTV safarileri, Kahvaltı Alanlari, 3 bin 200 kişilik Mesire ve Piknik Alanı, Trekking yolları yer alıyor

 Belediye başkanı seçilince parti rozetini çıkarmalı

'Belediye Başkanları seçilince parti rozetini çıkarmalı' düşüncesine katılıyorum. Bir siyasi partiden ya da bağımsız olarak aday olanların belediye başkanı seçildikten sonra parti rozetini çıkarmalı, herkese ve her bölgeye eşit hizmet ilkesiyle hareket etmeli. Belediye Başkmanları, oy veren, vermeyen, partili, partisiz ayarımı yapmadan herkesi kucaklamalı. 2019 yerel seçimlerinde MHP'den Korkuteli Belediye Başkanı seçilen Ömer İşlek, yılların deneyiminin avantajı ile öyle yapıyor, bazı çatlak seslere, kıskanç söylemlere aldırmaksızın ilçesinin kaderini değiştirmeye devam ediyor. 

Kanal Projesi'ni açıklayınca Korkuteli'nde kıyamet koptu.

Kimi belediye başkanları gibi koltuğa paraşütle inmedi Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek. Belediyeciliği ciddiye aldı, araştırdı, inceledi, yıllarca çeşitli belediyelerde danışmanlık yaptı. Çalıştı, çabaladı, dümene geçme zamanı gelince de MHP'den Korkuteli Belediye Başkan adayı oldu, halkın desteği ile de başkanlık makamına oturdu. Farklı bir belediye başkan portresi çiziyor Ömer İşlek. Öyle koltukta oturarak, geleni gideni ağırlayarak vakit geçirmek yerine sahada çalışmayı yeğliyor. Seçim kampanyasında verdiği sözleri de tek tek yerine getiriyor. Korkuteli de büyük yankı uyandıran kanal projesi de bunlardan birisi. 

'Kanal Korkuteli' 99 iş gününde tamamlandı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'in projelerinden olan ve muhalifleri ile bazı çevrelerin "yapılamaz, imkansız" dedikleri Kanal Korkuteli, pandemi dönemine rağmen 99 iş gününde tamamlandı. 27 Mayıs 2020'de hizmete açıldı. Başkan İşlek'in öncesi vaat edilen ve 5 bin 700 metrelik bir yaşam alanı olan Kanal Korkuteli'nin ilk etabında Yörük konsepti uygulandı. Kanal Korkuteli, aynı zamanda Yörük kültürünün açık hava müzesi olarak, vatandaşlar tarafından gezilebiliyor. Kanal Korkuteli, açıldığı günden bugüne kadar vatandaşlar tarafından adeta ziyaretçi akınına uğradı. Özellikle kanal içerisinde gondol sefası yapmak isteyen vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

Korkuteli'nde 'Evlilik Parkı' kuruldu

Hizmette ayrıcalık yapmasa da, partçi rozetini çıkarmış olsa da Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, MHP'den seçilmenin avantajlarını da kullanıyor. AKP ve MHP'nin oluşturduği Cumhur İttifakı'nın adayı olarak istediği projeleri, talip ettiği ödenekleri çıkarmada zorluk çekmiyor. Sadece 13 günde yapılan bin 500 kişilik Evlilik Parkı ve Kapalı Hayvan Pazarı ve Borsası bunun en net örnekleri arasında yer alıyor. Seçim vaatleri arasında bulunmayan ve 29 günde tamamlanan Yarı Olimpik Yüzme Havusu ve Spor Yerleşkesi'nde Selçuklu Hamamı, Sauna, Şok Duş, Fitness Salonu, Halı Saha, Tenis Kortu, Voleybol Sahası, Basketbol Sahası, Tartan Yürüyüş ve Koşu Yolu ve kafeterya yer alıyor.  

Sırada Arasta Projesi ve Emekliler Merkezi var..

Yazdıklarım birilerini kızdırsa da, kimi çevreler yanlış yorumlar yapmaya kalkışsa da doğruları yazmak görevimiz. Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, dedikodu mafyasına kulak asmadan, kimi prangacılara prim tanımadan projlerini hem de ihalelere gün zorunluğu koyarak ve mutlaka zamanında bitirme koşulunda ısrar olarak uygulamaya sürdürüyor. Sırada Korkuteli'nin vizyonunu baştan aşağıya değiştirecek Arasta Çarşısı ve özellikle de yaz aylarında Antalya'nın sıcağından Korkuteli'ye taşınan emekliler için merkez projesi var. İyi ve çalışkan bir ekibi var Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'in. Bir de Hasan Bayır gibi neredeyse 24 saat görev yapan bir yardımcısı var. 

MAKALE Yorumları