Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Cumhur İttifakı İçin Antalya…

Menderes TÜREL ile cepte Keklik mi ?

Evet, beklenen açıklama Millet ittifakından önce AKP’den geldi.

Hamle sırasını da, jokeri de İttifak partisine resmen sundu.

Milletvekilliği seçimin de İYİ parti Antalya da ilk seçimi olduğu halde 250 bin oy alarak 3 Milletvekili çıkardı.

Başarılı mı oldu? Evet oldu. Bu başarıya da milliyetçi sağ demokrat seçmen sahip çıkarak başardı. Meral Akşener ve liste ki güvenilir, dürüst, tecrübeli insan Hasan Subaşı’yı destekliyerek.

Noktayı burada koyarak madalyonun diğer yüzüne bakalım.

Millet ittifakında ki ana muhalefet partisi CHP’ye parantez açalım.

CHP’ Antalya’da üç büyük ilçe Muratpaşa, Konyaaltı, Manavgat’da oy potansiyeli olarak fark atıyor.

Cumhur ittifakı ise iki büyük ilçe Kepez ve Alanya’da etkili.

Yalnız unutmamak lazım Kepez’de HDP ve Demokrat parti potansiyelini ve Alanya’da Süleymancılar gurubunun geçen yerel seçim de MHP’yi desteklediğini, bugün ki gidişattan memnun olmadıklarını aldığımız duyumlardan söyleyebiliriz. Onlar son dakika karar veren bir grup dur.

Diğer İlçeler ise kırsal ve tarım ayaklı olduğu için ülke gidişatına göre kozmopolit kararlar vererek sürpriz değişimlere açık konumdadır. Ülke deki enflasyonun menfi etkilerine bakacak olursak kanımca şimdiki durumdan memnuniyet duyan seçmen sayısında tercih olumsuz olacaktır.

Tabii ki Menderes Türel, ortaya koyduğu ve uyguladığı projelerle ayak izleri mevcut iz bırakıyor ama işte aması var.

Vatandaş diyor ki, Antalya, gırtlağına kadar 2 katrilyon borca sokuldu. Nüfusuna göre raylı ulaşım için tramvaya yapılan yatırım erkendi ve tercih edilen güzergah yolları yanlış idi teknik açıdan söylenenlere göre.

Kamuoyu gündeminde konuşulanlara göre fuzuli yatırımlar var. Otogar kavşağında ki büyük Cami yatırımı. Sebep nüfus olarak az olan bir alana gereksiz yapılan birkaç milyonluk bir proje.

Daha birçok projelerde ki adrese teslim ihaleler basında yer aldı. Örnek Konyaaltı sahil bandı, en son Aksu mesire ve aksiyon alan projesi. Boğaçayı, Acısu rekreasyon marina projeleri ve daha birçok yapılacak yatırımlar.

Kısacası şu gerçektir ki çok yüksek oranda borçlu bir belediye için işin içinden çıkabilecek, yeni projeler ve yatırımlar yapabilecek belediye başkanı ne yapacak merak konusu olacaktır seçmen için.              

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

21.11.2018

Okunma Sayısı

2128

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler