Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

22.11.2020

Okunma Sayısı

1506

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Covid’le Gelen Tehlike Ruh Sağlığına…

..hiçbir yetkili merci dikkat çekmiyor, önem vermiyor.

Bugün gelinen pandeminin yayılma hızı artışı en büyük neden bu.

Vatandaşlarımız da insana saygı kesinlikle yok.

Maske, sosyal mesafe konusun da ikaz etme,saygısızca cevap veya kavga.

Hele gençler, sorumsuz, lakayit, düşüncesiz, umursamaz.

Orta yaşlılar, önemsiyor ama çalışma yaşamları yüzünden dikkatsiz ve bunalım da. Ailesine bile eğitim verecek zamanı yok! Takip edecek,uyarılara devam edecek düzeyde değiller.

Riskteki 65 yaş üstü, sıkıntıdan patlama bahanesi ile hava alma gezme, parklarda sohbet etme zaman geçirme, ulaşım araçları ile gezme derdinde.

Aylak, sorumsuz torunlarının eve getirdiği Covid’e rıza göstermek zorunda.

Ayrıca yaşlıların ilk aylarda Umreden getirdiği salgın, 2 dini bayram ziyaretleri, yaz aylarının getirdiği deniz kenarında ki şehir seyahatleri, toplu ulaşım araçları kullanımları, işyerleri sağlık güvensizliği pandeminin yayılmasına neden olmuştur..

Sağlık yönü ile gerçekler bu durumda olmuştur.

Gelelim Ruhsal düzeyde ki sonuçlara.

Yazılı medya, görsel medya TV’ler de ki her gün izlenen soygunlar, gasplar, kavgalar, cinayetler çoğalmakta, topluma dehşet ve korku saçmaktadır.

Her an can güvenliği şüphesi içindeki aileler, yaşamlarından kaygı duymaktadır.

Emniyet güçlerinin yakaladığı suçlular, Adli kontrol şartı ile salınmaları, hukuk sıkıntılarının yüzeysel oranda artmasına, insanların adalete, yargıya saygısının ve güveninin azalmasına neden olmaktadır.

Son günlerde sn Adalet Bakanı’nın, basında verdiği, Yargının adaletli ve vicdanlı olarak karar vermeleri gerektiğini, kısa zamanda da neticeye varmalarını istemesi gerçekten çok dikkat çekici olmuştur.

Kısacası, Yargıda adaletli reform yapılması gerektiği zamanının geldiğini vurgulamasına Sayın Cumhurbaşkanı’nın da buna katılması, kaygıları gündeme getirmiştir.     

MAKALE Yorumları