Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

21.09.2020

Okunma Sayısı

4064

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Corono Denetimi Yapılmayan Kaleiçi…

Devletin en tepesi her gün bas,bas bağırıyor, Sağlık Bakanı,Bilim kurulu

yırtınıyor, Sağlık çalışanları canlarından oluyor,sözde okumuş gelecek

beklediğimiz GENÇ NESİL hala daha “bana bir şey olmaz diyenler” ne maske takıyor, ne oturdukları cafeler de sosyal mesafe kuralına uyuyor ne de cafe, fasfood ve barlar da hijyen kurallarını umursamıyorlar.

Kaleiçi; Barların, Cafelerin, Bistro, fasfood ruhsatlı mekanların çok olduğu yerler.

Geceleri bu mekanlar kapıları pencereleri açık mekanlara dönüşerek, sokaklara taşan, kaldırımları işgal eden yüksek volümle müzik ile yaşayan sakinleri rahatsız eden işletmelere dönüşüyorlar.

Sağlık yönünden yüksek sesli canlı müziklere, ne ssyal oturma düzenlerine bakan, ne maske zorunluluğunu önemseyen ne Sağlık il müdürlüğü, ne Polis ne de Belediye Zabıta teşkilat görevlileri denetim yapmıyor….

Belediye ve Emniyet Müdürlüğüne sormak gerekir bu işletmelerin açık veya sokaklar da yüksek desibelli müzik yapmaya ruhsatları ve hakları var mıdır?

Ruhsat kontrolleri ses desibelleri ölçülüyor mu?

Maskesiz ve çok yakın, kucak kucağa oturanlara müdahale ediliyor mu?

Bu sorularımız insanların sağlığı açısından çok önemlidir.

Güvenlik güçlerinin, araçları ile müdahale etmeden gezerek ring görevlerini yapmaları kesinlikle yetmiyor. Gece Bekçileri ortalıkta yok….

Kaleiçinin virüs artış yeri olmasına gönlümüz razı gelmez,

Kaleiçin de konaklayanların yüksek sesli müzik den rahatsız olmaları kabul edilemez. Çünkü ikamet eden evler ve turiste hizmet veren eğlence sektöründen fazla oteller ve Pansiyonlar var…..

Kaleiçi tarihi bir yerleşim merkezi olduğu için gelip gezen münferit turist ve gruplar ile ziyaret ediliyor. Misafirlerin ve yaşayan halkın bunlardan rahatsız edilmemesi ve Corono pandemisinden korunması lazım.

Başta sayın Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanımıza, Emniyet müdürümüze ve Sağlık il Müdürlüğümüze çok büyük görevler düşmektedir

Denetimlerin sıklaştırılacağı, gereken hassasiyetin Vatandaş sağlığı için gösterileceği inancındayız.

Sağlık için Gençlerin daha duyarlı olmasını ve önem vermesini istiyoruz Sağlık için okullar da küçük yavrularımıza ayrıca önem vermenizi eğitim camiası çalışanlarından önemle rica ediyoruz.

MAKALE Yorumları