Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
ERDOĞAN KAHYA
ANTALYANIN KAHYASI
mail_outline : erdogan.kahya@gmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

05.04.2019

Okunma Sayısı

1350

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Bir önerim var!...

Her beş yılda bir tekrarlanan yerel yönetim seçimlerinde, göreve yeni ya da yeniden seçilen Belediye Başkanlarının ilk günler yaşadığı bir sıkıntıdan bahsederek, bu bağlamda bir öneride bulunmak istiyorum.

Biz millet olarak; sevdiklerimizi ziyaret etmeyi, sohbeti, birebir teması yani tokalaşıp, sarılıp öpüşmeyi pek severiz. Yeni ya da yeniden seçilen belediye başkanlarımızı ziyaret etmeyi de… Bir keresinde başkanlardan biri ziyaret faslı yüzünden 6 ay hiçbir iş yapamadığından yakınmıştı. Belki de o aklımda kaldığı için şimdi bunları yazıyorum.

Önerim; ziyaret kabulleri için başkanların meclis salonunda bir gün dostlarını, kendisini kutlamak isteyenleri toplamaları, teşekkür konuşmasının ardından da birer birer el sıkarak kutlamaları kabul etmesi…

Bu yolla ayrıca; “bana randevu vermişti, o’na daha erken verdi, beni öpmedi, o’nu öptü” gibi benzeri şikayetler de ortadan kalkar, özel kalemler de, başkanlar da rahatlar diye düşünüyorum.

Benden önermesi…

***

Bizim Antalyaspor’un Teknik Direktörü Bülent Korkmaz çok iyi niyetli bir hoca… Kimseyi kırmak istemiyor. Futbolcularla da ilişkisi o minvalde, arkadaş gibi. Belki de başarının sırrı orada. Ama başka bir husus var ki, futbolcunun motivasyonunu bozuyor.  Bakın Trabzon maçı ile ilgili ne demiş?

“Oyuncular benim istediğimi sahada uygularlarsa, iyi sonuç alacağımızı, hem de iyi oynayacağımızı düşünüyorum”

Olmadı be hocam, düşünme, kazan… Hayalin, hedefin olsun. Düşünerek bir yere varılmaz,

 Hayal etmek, hedef belirlemek lazım…

Aman hocam…  Kırılan kırılsın boşver…

***

Bir de muhabir arkadaşlara takıntım var.

Özellikle trafik kazası haberlerinde 50 yaş civarı insanlarla ilgili haberler verirken, “… yaşlı çift kaza kurbanı oldu” veya “Yaşlı adam evinde ölü bulundu…” demiyorlar mı, çok bozuluyorum. Kardeşim uzmanlar açıkladı, artık bunu öğrenin 70 yaşına kadar orta yaş, sonrası yaşlı… Bizleri, de düşünün değil mi? Sizler çocuk musunuz ki, 50-55 yaşındaki insanlara yaşlı diyorsunuz.

Biraz insaf ve nezaket lütfen…

***

Ahmet Dökdök bir gün bana, “Yarın gazete çıkarıyoruz, hazır ol” dediğinden bu yana tam bir yıl geçmiş. Nasıl geçti ben pek anlayamadım. Ama Antalya SES bir yaşını doldurdu. Bilmem Antalya kamuoyuna katkımız oldu mu? Amacımız bu zaten, yerel gazete olarak Antalya halkına bir hizmet sunmak… Hatamız olmuşsa affola… Kutlayan, kutlamayan herkese de teşekkür…

MAKALE Yorumları