Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
DOÇ. DR. İBRAHİM BAYKAN
MIHLAMA
mail_outline : ibrahimbaykan0668@gmail.com.
Dinle

Yayın Tarihi

26.07.2020

Okunma Sayısı

648

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Bayram Gelmiş Neyime!!

Geçmiş bayramlarda; Ah nerede o eski bayramlar” diye hayıflanıyorduk. Bu bayram da; “Ah nerede geçen yılki bayram” diye hayıflanacağız.

Umarım tüm illerde sokağa çıkma yasağı getirilir de kanlı ve ölümcül trafik kazaları haberleri virüs yayılma duymayız. Bayram kaçakları yine şanslı; tatildeyiz yalanına sığınma zahmetine girmeden kurtulacaklar.

Herkes sanal ortamda bayramlaşacak. Umarım bayram sonrası serbestliğinde “Geçmiş bayramınız mübarek olsun” diye yalap şalap öpüşüp bayram kutlamazlar.

Sanki çok önemliymiş gibi parti liderlerinin bayramı nerede geçirdikleri haberlerini şükür bu bayram duyamayacağız. Yine çok şükür bayram Dokuz gün tatil olur mu, olmaz mı teranesi yaşamayacağız.

Bu bayramda benim tek üzüntüm her bayram olduğu gibi bu bayramda huzur evlerindeki yaşlılarımızı ziyaret edemeyecek olmamdır. İnşallah bu Korona belasından bir an evvel kurtuluruz da bu yaşlılarımıza telafi ziyareti yaparız.

Gerçek ve samimi Dünya Müslümanlarının Kurban Bayramının tüm dünyaya; sağlık, mutluluk ve barış getirmesini Cenabı Allah’tan diliyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla

 

MAKALE Yorumları