Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Antalyaspor Baharı Yaşarken…

İkinci yarı kara bulutlar ile kışı yaşamasın…!

Hiçbir kimsenin bu düşünceleri bile aklına getirmesini istemeyiz.

Ama takımın taraftarı mutlu eden bir oyun stili son haftalar da yok.

Taraftar oyundan zevk almıyor, tedirgin maç seyrediyor.

Zaten tribün de ki seyirci sayısındaki düşüşten ve ses desibelinden belli.

Bülent Korkmaz, bir mücadele ruhu vermiş vermesine ama af edersiniz takım tabiri caizse, sidik zoru ile ite kalka gidiyor.

İkinci yarı için ne yapılmalıdır?

Takımda ki bazı oyuncuları, kamp döneminde ele alıp yoğurmalı mı yoksa güle güle mi denmeli? Yani önce temizlik ile başlamalı şişik kadroyu en aza indirerek, orta sahaya ve forvete birer oyuncu almak gerekiyor.

Bülent hoca, sol bek Sissokka da nefes yetmezliği, astım varmış alınan bilgilere göre. Adam zaten teknik kapasitesi yok düz topçu.

Elinde Olcan Adın var niye oynatmıyorsun? Bu adam Galatasaray, Trabzon, Akhisar da oynarken tecrübe kazanmış yaşının olgunluğu ile takıma mücadelesi ile uyum sağlayacak bir oyuncu. Niye oynatmıyorsun?

Takım içinde antrenmanlar da bile ilgilenmiyorsun yoksa her hangi bir şey mi var? Takım dışından bize gelen, bir sol bek aldırmak için menajerini

Görevlendirmiş sin diye geldi.

Antalya da deniz var ama Antalyaspor da menajerler denizi bitti. No komisyon. Antalyaspor’un sokağa atacak parası yok artık.

Geri dörtlü ve önün de görev alacak çok adam var. Osman Çelik, Musa Nizam, Salih, Bahadır, Olcan Adın hepsi kulübede çalıştır kazan ve faydalan.

Ne oldu problemi olan top oynamak istemeyen, yakında şikayet edecek olan son maçta seyirciye gitmeyen Venquer ve Charlese’in ne geçmez sakatlıkları, Danilo ve Drole’nin formsuzlukları varmış. Yekta Kurtuluş, Zeki Yıldırım, Hakan Özmert orta saha da dinamizm yaratırlar. Kaptanlık konusunda Zekiyi niye huzursuz etmeye çalışıyorsunuz?

Kanatlar da Maicon iyi bir atlet ama teknik olarak adam eksiltemiyor. Doğukan Sinik teknik ve sürati iyi ama pas yüzdesi düşük, çok çalışması lazım. 5-2 leri fazla çalıştırın.

Doukara kuvvetli ama ağır ve şut denemesi olmayan bir santrafor oldu. Mevlüt Erdinç topla buluşamıyor, çünkü kanatlardan top gelmiyor.

Sayın Başkan Ali Şafak Öztürk, verim almadığın adamları gönder. Mesela, Danilo, Charles, Venquera, Cihokko, Sisokka. İyi bir santrafor ve orta sahaya yaratıcı, teknik kapasitesi yüksek, adam eksilten bir lider yeter.

 

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

04.12.2018

Okunma Sayısı

1690

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler