Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

26.06.2018

Okunma Sayısı

2242

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Antalya’da Yerel Yönetim…

Seçimleri sıraya alınacak hemen.

Tabii ki iktidar partisi bu sayısal üstünlükten faydalanmak için yine baskın seçim yapmak isteyecektir.

Alınan duyumlara göre Yerel yönetim seçimleri Kasım 2018 de çekilecek olasılığı çok kuvvetli.

Şimdi Antalya’da hem CHP, hem de AKP oy kaybı yaşadı.

Anakent Belediyesi seçimi üzerinde yoğunlaşacak mücadele kıyasıya yaşanacağına benziyor.

Konyaaltı ve Muratpaşa Belediye Başkan aday seçimleri de öncelikle CHP için de zor olacak. Çünkü Anakent seçimini nüfus olarak etkileyen iki ilçe.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhuttin Böcek’in 4.ncü dönemini tamamlayıp, kendine göre Anakente talip olarak ortaya çıkması, Parti Genel merkezince kabul edilecek mi bilinmez. Tartışmaya açık.

Son günler de Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysalın da İlçeler bazında teşkilatları ziyaretleri ile boy göstermeye başlaması kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Ümit Uysalın, yönetimi döneminde bile ürkek, kaygılı, cesaretsiz tavırları ilçe de olumsuz karşılanmakta ve tedirginlik yaratmaktadır.

Bilindiği üzere Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise sevilen ve hizmet veren biri olarak bir dönem daha hizmet verecek, orası için en iyi tercihlerden biri olacaktır gözlemlere göre.

Alanya ise nüfus olarak her parti için önemli bir ilçe.

Buraya AKP Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ağırlığı ile yine asılacaktır.

En kolayı ise MHP’li Adem Murat Yüceli, başarılı hizmetlerinden dolayı AKP’ye transfer etmeyi de deneyecektir. CHP ise burada alternatif popüler bir isim bularak bu yarışa dahil olmayı düşünerek Anakent için oylarını yükseltmeyi hedefleyecektir.

Sağın kalesi olarak bilinen Serik de ise AKP, MHP ve İYİ parti yarışacağa benziyor.

Partiler için, doğu da ki ilçeler ise oy oranı düşük olduğu için ikinci planda önem arz etmektedir.Ama sayısal üstünlüğü yine de ele geçirmek istenecektir.

Batı ilçeler de Kemer Mustafa Gül ile yine kazanır gözüküyor. Kumluca, Finike, Demre Elmalı yine AKP der. Korkuteli ise Hasan Gökçe faktörü ile İYİ parti avantajlı olabilir. Döşeme altı Turgay Genç yönetimi ile başarılı ama yine de gelişen artan nüfus ile değişim olabilir mi acaba?

 

CHP ve AKP’nin adayları vizyonu geniş, dürüst, ahlaklı, kentine, yaşayanına, sahip çıkan, iş, aş, sağlayan, ekonomik şartları geliştirecek cesur, atak Antalyalı adayları belirlemelidir.

Her birey ise adayı seçerken, başını iki elinin arasına alıp düşünmesi gerekir. Yaşam zorluğu gün geçtikçe artmakta ve bulunduğumuz bu kent yaşanmaz hale gelmektedir.   

   

MAKALE Yorumları