Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Antalya'da Siyaset Hamleleri

Antalya, ülkede ki siyasi yaşamın da her zaman havanın kokusunu erken koklar. Bu özelliği ile de gurur duyarız. Bu özelliği ile ne bir Karedeniz ne bir İç ne bir Güney ve Doğu Anadolu şehirlerine benzemez.

Körü, körüne hiçbir oluşuma bağlanmaz.

Başarılı Yönetimden dolayı tavır koyar.

Yerel yönetim seçimlerin de bile her dönem ayrıcalıklı yönetimlere görev vermiştir.

Ana muhalefet Partisi CHP’nin, Antalya yerel yönetimler de ittifak ortağı İYİ Parti ile göstermiş olduğu başarılı çalımalar ile göstermiş olduğu performansa rağmen İl Başkanlığı ve yönetim de göstermiş olduğu değişim dikkatleri üzerine çekti.

Aynı değişim kısa zaman sonraki İYİ Parti İl başkanlığı seçiminde gerçekleşmesi kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor.

Antalya, dışardan bir aday ile yoluna devam etmez gibi görünüyor.

Kesinlik ile İYİ Parti yola Antalyalı bir İl başkanı bularak devam etmelidir.

Çünkü Ankara Genel merkezin işaret ettiği bir aday kesinlikle Antalya’yı kucaklayamaz kanımca.

Kim ne derse desin, şimdiye kadar hiçbir partide da bu gerçekleşmemiştir bu hareket şimdiye kadar..

Milliyetçi kesimin alt tabanına yönelik ilk başta düzenlenen girişimler yeteri başarıyı kazanamadığı gibi harekette bu cehah da ısrarcı davranmak merkezi sağı partilerde görev alanların moralini bozmuş ve küstürmüştür..

Hala daha ise İYİ Parti Genel Merkez yapılanmasında bile bu yapılanma gerçekleşememiştir, Genel Başkan Akşener’in ısrarla tekrarlanmasına rağmen.

Birçok merkez sağdaki vatansever vatandaşlar ise resmen benimsenmemiş ve İyi Parti içindeki kadrolara dahi davet edilmemiş, yerel örgütlerin bile içine alınmamıştır.

Genel Merkezin yönlendirildiği düzey de kısır hedefi olan MHP’yi böl gelenleri bünyene geçir o düzey de geliş politikasının yanlışlığı ise hala daha görülmemektedir.

İYİ Patinin büyümek sevdası var ise bu politikadan vaz geçip, merkez sağı bir an önce kucaklaması ve bunu en kısa zaman da Antalya da göstermesi lazım kanımca. Antalya’da ki ittifakın başarısını sürdürebilmesi için bu çaba bilhassa Genel merkez ve yörenin Milletvekilleri tarafından gösterilmelidir.      

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

10.02.2020

Okunma Sayısı

1308

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler