Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

02.01.2019

Okunma Sayısı

2406

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Antalya’da Seçmen….

Yerel yönetim seçimlerin de ince eleyip sık dokuyan, duygusal davranmayan, hatta takım tutar gibi parti saplantısı olmayandır Antalyalı..

Yalnız bu seçimde, İlçeler de çok değişik parti ve Belediye Başkan adayları tercihleri olacaktır seçmenin.

Millet ittifakı, anakent de sadece Kepez’de şu an belirsizliğini sürdürüyor. Cumhur ittifakı adayı hali hazırda ki Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün devam etmesine karşılık, Kepez’de komşu il dernekleri ve kanaat önderlerinin görüşleri doğrultusunda demokratik sağ tandanslı Dr Murat Dinç’in adı her iki partide anılıyor.

Dr Murat Dinç, Millet ittifakının adayı olduğu taktir de CHP ve İYİ partiden kuracağı karışık meclis üyeleri listesi ile HDP’nin de oylarını da alacağı alınan duyumlar arasında.

Şimdi diğer kritik ilçelerden biride oy potansiyeli açısından da Alanya dır.

Burada İYİ parti adayı Abdullah Sönmez ile MHP aday şuan ki Belediye Başkanı Adem Murat Yücel çekişeceklerdir. Şimdi her ikisi aday da merkez sağdan DYP kökenli ve Süleymancıların desteklediği aday. Kısacası yüzde 33 oy potansiyeli olan bu tarikat kimi desteklerse mühür ona geçecektir.

Manavgat şuan CHP li Şükrü Sözen ile yine favori gibi gözüküyor, destek olarak İYİ partinin de artısı var deniliyor.

Serik, İYİ partiden Av Ali Sülek kesinleşirse seçimi alacağı söyleniyor.

Aksu ise şuan kargaşa diz boyu. Korkuteli AKP-İYİ parti arasında gider  gelir. Elmalı da İYİ parti favori gözüküyor AKP sürplase .

Kaş CHP-İYİ parti, Demre AKP Süleyman Topçu favori

Finike AKP-MHP gözüküyor ama aday ön planda.

Kumluca AKP-MHP önde gibi.

Kemer ise CHP Paşa Mustafa Gül.

Şimdi sormak gerekir Büyükşehiri kim kazanır?

Bilboardlara “Birlikte yapacağız- İyi yıllar Antalya” deyip CHP amblemini koymayan, Konyaaltı CHP adayı Semih Esen ile çalışamam diyen!  Muhittin Böcek mi? Yoksa iktidar-MHP destekli çok eleştiri alan Menderes Türel mi?

 

MAKALE Yorumları