Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

06.02.2019

Okunma Sayısı

3718

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Antalya Yerel Siyaseti…

Parçalı bulutlu görüntü verse bile, pusulanın ibresi seçime kadar ne olur?

Büyükşehirin kaderi, büyük nüfuslu ilçelerin kazanılması ve oy farklarına bağlı. Buralarda ki oy farkları küçük nüfuslu ilçe kazanımlarını bile nötüre edecektir mutlaka.

Büyük ilçelerden CHP farkı her zaman hissedilen Muratpaşa, Konyaaltı, Manavgat geçen yerel seçimlerdeki oy farkları yüzdelerini koruyabildiği veya bu ilçelerde ki AKP adaylarının etkisinin zayıflığı ile oy yüzdesinin artacağı kamuoyunda konuşulduğu gibi genelde hayat pahalılığı ve işsizlik te etken olmaktadır..

Cumhur ittifakı elinde olan Kepez ve Alanya ise Millet ittifakının bu iki ilçe de bölgenin iki sevilen adayı çıkarmasına çok dikkat edilecek önemli konudur. Kepez ve Alanya da Cumhur ittifakının seçim kaybetmesi veya aradaki oy oranının minimuma inmesi de Büyükşehir Belediye Başkanlığını da etkileyecektir.

Şimdi ise küçük nüfuslu ilçelere gelecek olursak.

Döşemealtı, CHP’li Turgay Genç ile şansı yüksek gözüküyor. Serik de ise AKP Belediye Başkanı değişikliği ile hizmet eksikliğini kendi kabul etmiş görünüyor ki aday olarak Enver Aputkanı tercih etti.  İYİ parti ise bura da Bahçelinin son zamanlarda ki zaafından faydalanarak Yusuf Mecek gibi Belek, Kadriye milliyetçilerini ve turizm çalışanlarını da kucaklayacak bir adayla çıkması çok büyük avantaj olacaktır.

Finike’de Nail Dülgeroğlu alacak gibi ama çiftçiye yapılan mazot artışları, teşvik vermeme yani hükümet enflasyonu engelleyememesi dezavantaj.

Kaş cephesin de milli ittifak adayı önde, Demre’de Süleyman Topçu, Süleymancıların değişim istemesi konusunda kaybedebilir.

Kumlaca, üretici çiftçinin kararı ile Cumhur ittifakı kaybedebilir diye konuşuluyor.

Kemer’de CHP Mustafa Gül yine çok rahat kazanır.

İbradı CHP Serkan Küçükkuru açık ara. AKP adayı Hatice Sekmen tamamı ile  hayal kırıklığı

Elmalı ve Korkuteli, Gündoğmuş, Gazipaşa şuan orta da.

Şimdi İlçeler de durum böyle iken ise sizce Büyükşehiri kim kazanır?

İktidar da ki mevcut hükümetin başına buyruk yönetimleri ile hayat pahalılığı ile ülkeyi yangın yerine çevirmesi, işsizlik oranının artması, özelleştirmelerde ki yanlışlıklar, tarımın ve hayvancılığın desteklenmemesi, petrol, elektrik, doğal gaz fiyatlarında ki artışlar ile körüklenmesi tabii ki yerel yönetimler seçimini etkileyecektir. Kamuoyunca en çok konuşulan konular bunlardır. Halkımızın doğruyu seçeceğine eminiz.

MAKALE Yorumları