Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

20.06.2018

Okunma Sayısı

1528

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Antalya Yaşanacak …..

Huzurlu şehir olmaktan çıkıyor…

Nefes almaktan çıkıyor.

Müzik, havalı korna, egzost gürültüsünden insanlar strese giriyor.

Evlerinde, balkonlarında rahatça oturamıyor, penceresi açık uyuyamıyor.

Artık, iş dönüşünde evine giderken arabası ile daralan caddelerde daralan kavşaklarda trafik sıkışıklığı yüzünden cinnet geçiriyor.

Şimdi sormak lazım, bu kentin ulaşım projelerini yapan uygulayan kimlerdir?

Şimdi sormak lazım, şehir nüfusu, araç sayısı artınca batılı ülkeler neler yapıyor, gidip görün, masa üstünde plan proje yapmayın.

Araç yolları genişletilir, refüjler, yaya kaldırımları daraltılır, fuzuli peyzaj alanları, küçültülür apartman altlarında ki yayalar için planlanan arkat alanları esnaf işgalinden boşaltılır.

Trafik ışıkları yeşil dalga için sinyalizasyon ayarlaması yapılır.

Konyaaltı plaj yolu, Akvaryum önü, Minicity önü niye daraltılarak geni yeşil alana çevrildi. İnsanlar sanki bu kadar Mera’da otlayacak mı?

İnsanlar araç park yapacak alan bulamıyor. Nasıl denizden faydalanacak?

Daha binlerce soru ekleyebiliriz.

Kimdir bu planlamayı yapan UKOME, Fen işleri daire başkanları, kimdir bu peyzajda kullanılan çöl bitkisi Kaktüsleri, Palmiye, Hurmaları, gölgesi olamayan bu ağaçlara para döken Park bahçeler daire başkanı kasıtlı mı yapıyor? Niye narenciye, Turunç, portakal ağaçları dikip mis gibi çiçek kokusu ve gölgesinden faydalanılmasın?

Gelelim, kentin gürültüsüne.

Kaleiçi, antik bir eski yerleşim yeridir. Bura da en çok restarasyon dan geçen butik oteller ve pansiyonlar vardır. Ruhsatsız açılan barlar ve meyhaneler soka müzikleri ile gürültü kaynağı oluyor. Gece 24.oo de müzik kesilecek deniliyor, sizi ipleyen kim, denetleyen kim?

Polis araçları müdahale etmiyorlar, insanlar sokakta gece 02-03 de nara atarak yüksek sesle konuşarak yürüyorlar. Şarkı söylüyorlar.

Ulaşımda halk otobüsleri havalı korna çalıyor, motosikletler açık egzostlarını bağırtarak patlatıyorlar. Hele Konyaaltı İlçesi Mustafa Kemal Bulvarında hiçbir trafik denetimi yok. Araçlar,kaldırımlara park ediyor.

Bu ülke bu kent, ne Amerika ne de İngiltere değil, bura da çölde ki otobanlar yok. Neymiş orijinal Harley Davidson motor egzostları serbestmiş. Kimdir bunlara müsaade eden fenni muayene eden TÜV mü, yoksa ruhsata yazmış tescil eden trafik denetleme şube müdürlüğümü de, polis gürültüye müsaade ediyor?

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü;

Bakın orijinal Harley Davidson firması ne diyor “ARAÇ VE AKSESUAR ÖZELLİKLERİ YEREL YASALARA BAĞLI OLARAK ÜLKEDEN ÜLKEYE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR VE BAZI MODELLER VE AKSESUARLAR BELİRLİ ÜLKELERDE MEVCUT OLMAYABİLİR. BİRÇOK ÜLKENİN, KENDİ ŞARTNAMELERİNE GÖRE ÜRETİLMEYEN ARAÇLARIN VE AKSESUARLARIN İTHALATINI, TESCİLİNİ VE/VEYA KULLANIMINI YASAKLADIĞINI AKLINIZDA TUTUN. !!!

Kimdir vatandaşı huzurunu bozan bu saygısız egzost içini boşaltan sanayi çırakları, tamircileri ve binen hipi kılıklı zibidiler.

Kimdir bu motorların egzostlarını orijinal deyip satan ve alan saygısızlar?

Hepsi belli bunları satan firmalar. Niye müdahale edilmiyor?

Ben Antalya’nın huzur kenti olmasını istiyorum. Ben Antalya’nın turiste ve yaşayanına sağlıklı yaşam sağlamasını istiyorum. Çünkü ben Antalya’dan ekmek yiyorum, ben Antalya’ma vergi ödüyorum. Çünkü ben Antalyalıyım.

 

MAKALE Yorumları