Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

25.01.2018

Okunma Sayısı

1572

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Amerika ve Diğer Ülkeler…

Türkiye’nin en nihayet sınır ve ülke bütünlüğüne zara verecek terör olaylarının üstüne gideceğini ve sınırındaki ülkelerin toprak bütünlüğünü sağlamada kararlı olacağının yeni farkına vardı.

Yine de Amerika, sözde müttefiki olarak saydığı Türkiye’yi tehdit edici faktörleri bilerek göz ardı ederek, bugünlere kadar gelen strateji yürüttü.

Önce Orta-Doğu’da ki BOP projesi için paralı toplama İşid terör örgütü yaratıldı, daha sonra bölgeye göstermelik Pyd, Pkk daha birçok isim de  terör örgütlerini sokarak ağır silah yardımı ile sözde onları yok etti.

Şimdi AB ise politika olarak, her zamanki gibi Türkiye ne zaman doğu ve güneyindeki terör örgütlerine karşı mücadele vermeye başladığında batısındaki ezeli düşmanı Yunanistan vasıtası ile suni adalar krizi çıkarması adet olmuştur. Bugün ki Davos zirvesinde olduğu gibi.

Kısacası her zaman olduğu gibi Türkiye’nin kendinden başka dostu yoktur.

Orta-doğu bataklığından çıkmanın ve sınırlarını güvence almanın tek yolu olan harekatın ana amacından vazgeçmemek olmalıdır. Askeri güvence gereği olan yeteri kadar uzaklığa sahip tampon bölge kurma ve Suriye de ise başka bir terör devleti kurdurulmamasını sağlamak olacaktır.

Şimdi ise Amerika, tavşan kaç, tazıya tut politikası uygulayarak Türk silahlı kuvvetlerinin tutarlı ve ezici baskısını yumuşatmak ve durdurmak için sınırdan 30 km uzaklıkta tampon bölge kurulmasına razı etmek oluyor.

Bu Türkiye için yeterli değildir. Çünkü Komşuların devlet bütünlüğü çok önemli gibi görünse de Arap ülkelerine de güvenmemekte de yarar vardır.

Türkiye’nin Afrin’de başlattığı harekat ise Münbiç’e ve Fırat’ın doğusuna kadar sürmelidir. Suriye sınırı tamamı ile askeri güvenlik olan belli bir tampon bölge yaratılıncaya kadar temizlenmelidir.

Bu harekata ülke genelinde tam bir destek verilmiş olup bazı çatlak seslerin oluşması ise engellenmelidir...

Türkiye’nin bayrak ve vatan bütünlüğü söz konusu olduğu zaman, hiçbir düşman olan devlet, kanlı terör örgütü ve art niyetli küresel güçler bu milletin karşısında duramayacağını bir kez daha gösterecektir.

Bu ülke kolay kazanılmadı. Bu ülke bölünmez bütünlüğü ile var olacaktır.

MAKALE Yorumları