Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
PROF. DR. FAİK ARDAHAN
YARINA YOLCULUK
mail_outline : faikardahan@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

23.07.2017

Okunma Sayısı

2100

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

All for Peace-Peace for All

(Herkes için Barış-Barış için her şey)
(Herkes için Barış-Barış için her şey)

Bugün sabah sınav görevim vardı ve sınavdan sonra bir arkadaşımla beraber Antalya dışına gidelim dedik. Ora bura şura derken acıkmıştık. Yolumuz Nebiler'deki salaş bir restorana düştü.

Yemek yerken görüntüsü gezgin olan birileriyle tanıştık. Uzun uzun sohbet ettik. Polonya’dan yola çıkmış 26-04-2017 de ve günlerdir yollardaymış.

Amacı Kudüs'e yürüyerek gitmek. Yola çıkmaktaki amacının "All for Peace, Peace for All -Herkes için Barış, Barış için Herşey" misyonunu tanıtmak ve yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.

"Yurtta sulh, Dünyada Sulh" diyen Atatürk'ü bildiğini ve aynı amaç için adım atmanın onu onurlandırdığını söylerken gözleri ışıl ışıl ufka bakıyordu.

İsmi Jacek. 40 yaşın üstünde iyi eğitim görmüş bir Polonyalı. Gözlerinin içi gülüyordu. Belli ki yüreğinde barışı taşıyordu.

Gözleri barışa yakışır bakıyordu.

Dili, seçtiği kelimeler barış içindi.

Bu tesadüf karşılaşma yüreğime iyi geldi. Bir yemek molasında dünyanın bambaşka memleketinden gelen biriyle yüreğimizin aynı şeyler için atıyor olması güzeldi. Tek fark o gagasında ben ise yüreğinde Barış taşıyan kırlangıçlardık.

İnternette bir site açmışlar. https://all4peace.net/ orada şöyle bir açıklama var. "Kötülüğe, şiddete ve teröre karşıysanız, ister Yahudi olun, ister Hristiyan ister Müslüman olun sizleri Dünyada Barış için Dua Etmeye çağırıyoruz. Dilerim ki yaradan yüreğinizi barış ile doldurur.....".

Bu siteye girdim ve basit birkaç tıklamadan tıklamadan sonra, konumunuzun olduğu yerde Barış İçin Bir Mum da siz yakıyorsunuz ve duanız orada o mumla yanmaya başlıyor.

Face de ki kişisel sayfası; Do Jerozolimy

https://www.facebook.com/piesza.pielgrzymka.2017/

Bu akşam huzur içinde uyurum. Umarım yolculuğu barışın tesisine katkı yaratır. O bir kelebek, kanat çırpışları mutlak evrenin dilinde karşılığını bulacaktır.

 

MAKALE Yorumları