Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
NEŞE KAREL
SOKAK KEDİSİ
mail_outline : nesekarel07@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

13.04.2015

Okunma Sayısı

2258

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Alkışlarla

    Neredennn ,  nereye ?   Şu siyaset adamları gerçekten ilginçler. Buldukları söylemlerle, yaptıkları eylemlerle insanların bilinçlerinde  kapılar  açıyorlar.

Örnek  isterseniz, dün CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu  ( Alkışlarla ) diyerek yeni bir slogan başlattı. Yolları  açık  olsun .

 Alkış eylemi  sıradan  bir eylem  değil. Yaşamımızda özellikle son yirmi yıldır değişik ortamlarda  gerçekleştirilen  önemli  bir  aksiyon. Yalnız protesto etmek için  kullanılmıyor. Beğeniler içinde kullanılıyor. Değer verdiğimiz insanları sonsuzluğa uğurlarken de Fatihaların yanı sıra alkışlarla uğurluyoruz. Kimilerinin hoşuna gider , gitmez .Önemli değil. Aslolan insanların yürüklerinden geldiği gibi içtenlikle davranabilmeleri. Yaşam denen sihirli zaman dilimi göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidiveriyor. Ayın on altısında tek yavrumu sonsuzluğa uğurladığım on yıl oluyor.Halâ  bir ince saz eşliğinde damat uğurlamasıyla  gönderemediğim için  pişmanlık yaşarım. Akıl mı edemedim, bilinçaltından çekindim mi bilmiyorum.

Işıklar içinde yatsın değerli sanatçı hemşehrim Zeki  Müren’in  bestesini ve güftesini yaptığı şarkı canlanıverdi kulaklarımda. Duygu dolu o şarkıyı ne de güzel okurdu. Birkaç kıtasını izninizle paylaşmak istiyorum.

ALKIŞLARLA YAŞIYORUM

Sevgi dolu bir dünyam var

Dört yanımda tüm insanlar

Dünya malı neye yarar

Dostluklarla yaşıyorum

Şiirlerde romanlarda

Gelmiş geçmiş zamanlarda

Tamburlarda kemanlarda

Şarkılarla yaşıyorum

Sevgilerden nakışlarla

Mutlu mutsuz bakışlarla

Kalpten kalbe akışlarla

Alkışlarla yaşıyorum.

Şiir uzayıp gidiyor.Alkışlarla yaşadı,alkışlarla  sonsuzluğa  gitti.Işıklar üstünden eksilmesin.Gelelim siyasi alkışlara.Neden olmasın? Bence  adı ne olursa olsun, tüm parti sempatizanları aynı eylemi yapabilirler .Bu kızılacak ,küsülecek  bir şey değil. Çirkin sözler olmasın, vurma , kırma gibi eylemlere kalmışımlasın.Alkışlarla coşkularını ,ya da protestolarını göstersin yurdumun insanları. Üçüncü dünya savaşına değil, nerden baksanız bir seçime hazırlanıyor Türkiye. İnşallah, huzurla, mutlulukla, esenlikle çıkar. Uygarca, barış içinde yöneticilerini seçer.

MAKALE Yorumları